رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز از ایجاد شهر خودرو در این استان خبر داد و گفت: با بهره‌گیری از نیروهای متخصص به‌زودی این شهر در منطقه ویژه اقتصادی پیام راه‌اندازی می‌شود.
به گزارش ایران پلاک به نقل از ایسنا، «ایرج موفق» در نشست خبری امضا تفاهم‌نامه مشترک بین سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز و مرکز پژوهش‌های خودرو و صنایع وابسته که ظهر امروز (چهارشنبه 27 مردادماه) در سالن جلسات این سازمان برگزار شد، به ظرفیت‌های ویژه البرز اشاره و اظهارکرد: استان البرز یکی از مهم‌ترین استان‌های کشور در حوزه صنعت است، چهار درصد صنعت کشور در این استان مستقر شده هم‌چنین البرز در سه سال اخیر رتبه دوم سرمایه‌گذاری خارجی را در میان سایر استان‌ها به خود اختصاص داده است.
وی افزود: وجود 3500 واحد تولیدی صنعتی و استقرار 300 واحد قطعه‌سازی خودرو از میان 1200 واحد موجود در کشور از ظرفیت‌های ویژه این استان در حوزه صنعت نشأت گرفته است، به طوری‌که هم‌اکنون 25 درصد صنایع قطعه‌سازی خودرو در این استان مستقر هستند.
این مسئول خاطرنشان کرد: پیشرفت قطعه‌سازان البرزی در این حوزه به گونه‌ای است که امسال شماری از تولیدکنندگان توانستند محصولات خود را به خارج از کشور صادر کنند.
موفق در ادامه به امضای تفاهم‌نامه مشترک با مرکز پژوهش‌های خودرو و صنایع وابسته اشاره کرد و گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده و بر اساس مفاد این تفاهم‌نامه و با بهره‌گیری از اساتید کشورهای هلند، انگلیس، چین و آمریکا یک مرکز تخصصی آموزش و پژوهش خودرو در منطقه ویژه اقتصادی پیام ایجاد می‌شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز با بیان این‌که امید است این تفاهم‌نامه تا پایان سال جنبه عملیاتی و اجرا به خود بگیرد، یادآور شد: به‌دنبال اجرایی شدن این تفاهم‌نامه درصدد ایجاد شهر خودرو در استان البرز هستیم.
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک