به گزارش ایران پلاک -بی ام و سری ۳ یکی از شناخته شده ترین و محبوب ترین اتاق های بی ام و است. به طوری که نه تنها درایران بلکه در دنیا نیز طرفداران بسیاری دارد.
اولین ماکتی که بررسی خواهیم کرد مدل ۲۰۰۲ است که می توان گفت این اتاق آغازگر راهی است که به تولید سری ۳ منجر شد.این مدل در سایز واقعی بسیار نزد ما ایرانی ها محبوب بوده و هنوز هم است. ماکت بی ام و ۲۰۰۲ را تنها ۲ شرکت تولید کرده اند که یکی اتوآرت و دیگری کیوشو است که در حال حاضر هیچ یک از این دو برند به صورت نو در بازار ماکت یافت نمی شوند.
این ماکتی که تصاویر آنرا ملاحظه می کنید ساخت شرکت کیوشو است. این ماکت به تنهایی دارای جزییات خوب و ظریفی شامل آنتن، فنربندی واقعی، لوله ی باک در صندوق عقب، و غیره است ولی وقتی در کنار ساخته ی دست اتوآرت می گذارید متوجه می شوید که به اندازه ی اتوآرت ظرافت و دقت ندارد.
نکته ای که حائز اهمیت می باشد این است که تنوع بی ام و ۲۰۰۲ ساخت شرکت اتوآرت بیشتر است.به طوری که مدل های توربو؛Tii؛کروک و غیره به تولید رسیده اند ولی این طیف از تنوع را در ماکت های ساخت کیوشو نمی بینیم.
مدل بعدی بی ام و ۳۲۳i است که ساخت شرکت اتوآرت می باشد.این ماکت حیرت انگیز بسیار شکیل و سنگین بوده و در عین سادگی بسیار زیباست و جزییات دقیق و بی نظیری را در خود جای داده است.
جزییاتی مثل همیشه کامل بوده ولی یکی از این جزآنها که بیشتر از بقیه خود نمایی میکند چیزی نیست جز آفتابگیر.این دقت در جزییات فقط در برخی از ماکت های اتوآرت قابل مشاهده است و روی هر مدلی نمیتوان دید.این مدل نیز هم اکنون در بازار موجود نیست و برای خرید آن باید بهایی بالای یک میلیون تومان را پرداخت کنید.
ماکت بعدی بی ام و M۳ اتاق E۳۰ می باشد که این ماکت نیز حاصل دست رنج اتوآرت است.باز هم طبق معمول ظرافت و دقت در جزییات حرف اول را می زند.این جزییات حتی در تودوزی و کمربند نیز نمود پیدا کرده است.این ماکت نیز در رنگ ها و مدل های مختلفی به تولید رسیده است.مدل مذکور فعلا در بازار موجود می باشد و میتوانید با پرداخت مبلغی حدود ۶۰۰ هزار تومان صاحب این ماکت شوید.
آخرین ماکت بی ام و M۳ اتاق E۹۲ است که ساخت شرکت کیوشو است.میتوان گفت یکی از بهترین ساخته های این شرکت است به طوری که میتوان ساعت ها از دیدن این ماکت لذت برد و خسته نشد! وقتی به درون ماکت دقت میکنید می بینید که تمامی دکمه هایی که در مدل اصلی بکار رفته در این ماکت نیز دیده می شود.این ماکت در رنگ های آبی؛قرمز؛سفید؛نقره ای و مشکی به تولید رسید که این رنگ ها شامل مدل های کروک نیز می شود.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک