به گزارش ایران پلاک - شرکت خودروسازی فراری برای کمک به خیریه تصمیم به تغییر برنامه ریزی خود گرفته است تا حالا با تولید یک دستگاه "لافراری آپرتا" دیگر به شماره ۲۱۰، آن را به حراج بگذراد که مثل همیشه به دستان شرکت "RM ساتبی" سپرده خواهد شد تا پس از فروش خودرو، هزینه‌های بدست آمده از آن را به موسسه خیریه Save the Children پرداخت کنند. حال با فرا رسیدن تاریخ تعیین شده، این خودرو به حراج گذاشته شد و با قیمت چندین میلیون دلاری به فروش رسید که در ادامه جزییات آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.
همانطور که پیش از این گفته بودیم، این مزایده برای روز شنبه ۹ سپتامبر برنامه ریزی شده بود که در آن نسخه ۲۱۰ از خودروی فراری لافراری آپرتا توسط شرکت "RM ساتبی" به فروش گذاشته می‌شود که حالا طبق ادعای وبسایت منبع، این شرکت موفق به فروش آخرین نسخه از فراری لافراری آپرتا به قیمت ۸ میلیون و ۳۰۰ هزار یورو شده است که با تبدیل آن به دلار، چیزی معادل ۹.۹۸ میلیون دلار خواهد شد که به عنوان یکی از گران قیمت‌ترین خودروهای مدرن در جهان به شمار می‌رود، هرچند این رکورد دست یکی دیگر از خودروهای فراری لافراری کوپه خواهد بود که سال گذشته آخرین نسخه از آن تولید شد و به فروش رسید.
در خصوص خودرو هم باید گفت که فراری لافراری اسپایدر با لقب "لافراری آپرتا Aperta"، بدون ایجاد تغییرات بزرگ در قسمت‌های ظاهری خودرو، سقف آن برداشته شده و تبدیل به یک خودروی اسپایدر یا اصولا رودستر شده است. البته برای تقویت شاسی این خودرو به خاطر حذف سقف و همچنین کف سازی محکم‌تر، از قطعات فیبرکربنی بیشتر در بدنه خودرو استفاده شده که علاوه بر جلوگیری از افزایش بیش از حد وزن خودرو نسبت به مدل کوپه، موجب بهینه سازی آیرودینامیک خودرو نیز شده است.
در بخش مولد قدرتی فراری لافراری آپرتا هم از همان سیستم محرک فراری لافراری کوپه، یعنی از موتوری ۱۲ سیلندر ۶.۲ لیتری تنفس طبیعی استفاده شده که به عنوان یکی از بهترین موتورهای تولید شده در ایتالیا، می‌تواند حداکثر ۹۵۰ اسب بخار قدرت و حدود ۹۰۰ نیوتن متر گشتاور را تولید کند. البته این پیشرانه بنزینی با یک موتور الکتریکی نیز همبازی شده است که باعث شده شتاب صفر تا صد این خودرو به ۲.۹ ثانیه و حداکثر سرعت آن هم به ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک