به گزارش ایران پلاک - هرکسی که به دنبال مسابقات ۲۴ ساعته لمانز باشد و اخبار آن را پیگیری کند، ممکن است که با این خودروی عجیب برخورد داشته باشد. هرچند این خودرو در مسابقات حرفه‌ای لمانز حضور ندارد و تنها در سطح‌های پایین آن شرکت می‌کند که برای علاقه مندان با بودجه‌های بسیار محدود راه اندازی شده است که باتوجه به تصاویر و یا ویدیو منتشر شده از این خودرو، می‌توان شاهد حضور خودروهای ارزان قیمت با سقف ۵۰۰ دلار در این مسابقات بود. حال سازندگان خودروی عجیب و غریبی که باعث شده تا امروز راجع به آن صحبت کنیم، ادعا می‌کنند که با صرف هزینه کمتر از ۵۰۰ دلار موفق به طراحی و ساخت این ماشین شده‌اند که برهمین اساس موفق به دریافت مجوز برای حضور خود در مسابقات اقتصادی ۲۴ ساعته لمانز شده است.
خودروی عجیبی، با نام مستعار " Trippy Tippy Hippy Van" شناخته شده و توسط یک مکانیک و افسر سابق پلیس یعنی "جف بلوچ" ساخته شده است که می‌تواند عجیب‌ترین و حیرت انگیزترین خودروی موجود در این مسابقات باشد. زیرا باطن آن یک خودروی فولکس واگن گلف متعلق به سال ۱۹۸۸ میلادی بوده و ظاهر آن را هم یک خودروی ون فولکس واگن متعلق به سال ۱۹۷۰ میلادی تشکیل می‌دهد، اما نکته جالب اینجاست که پوسته خودرو از کنار بر روی فولکس واگن گلف سوار شده است که سقف آن باز شده و راننده می‌تواند از این طریق وارد ماشین اصلی شود!.
بدیهی است که بیش از ۵۰۰ دلار در این پروژه سرمایه گذاری شده است، اما همانطور که گفتیم، هزینه اتومبیل برای شرکت در مسابقات اقتصادی ۲۴ ساعته لمانز نباید بیشتر از ۵۰۰ دلار باشد، اما در مورد تجهیزات ایمنی هیچ محدودیتی برای رانندگان و سازندگان اتومبیل وجود ندارد.
در پایان گفتنی است که این خودرو در زیر کاپوت خود از یک موتور ۱.۸ لیتری چهار سیلندر ۱۶ سوپاپ سود می‌برد که دارای حداکثر قدرت ۱۲۰ اسب بخاری بوده و می‌تواند حداقل شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر بر ساعت ۸ ثانیه و حداکثر سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت داشته باشد.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک