به گزارش ایران پلاک - چه کاری می‌توانید در حدود ۳۰ ثانیه انجام دهید؟ شاید بتوانید نام ماشین‌های مورد علاقه‌تان را بگویید و یا اینکه تلفن همراه خود را به شارژ بزنید. اما شاید این کارها چندان جذابیت نداشته باشد، به همین دلیل در ادامه یک ویدیو برای شما آماده کرده‌ایم که در آن یک دستگاه بوگاتی ویرون در حدود ۳۰ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت خواهد رسید که بسیار جذاب‌تر از کارهای روزمره‌تان خواهد بود، پس پیشنهاد می‌کنیم که به هیچ وجه فیلم شتاب گیری بوگاتی شیرون را در خودروبانک از دست ندهید.
قبل از تماشای ویدیو خوب است بدانید که سقف سرعت نسخه‌های استاندارد بوگاتی شیرون به طور الکترونیکی بر روی ۳۸۱ کیلومتر بر ساعت محدود شده است، این درحالیست که با فعال سازی یک کلید مخصوص در ورودی اتومبیل، می‌توان این محدودیت سرعت را برداشت و به حداکثر سرعت ۴۲۰ کیلومتر بر ساعت رسید. اما این سقف سرعت نتیجه ارسال تمام نیروی بوگاتی شیرون به سمت چرخ‌های اتومبیل نخواهد بود، زیرا پیش از این "اندی والاس" ادعا کرده است که با حذف محدودیت سرعت بر روی این هایپرکار فرانسوی، می‌توان به کمی بیش از ۴۵۰ کیلومتر بر ساعت هم رسید که حدود ۱۹ کیلومتر بالاتر از رکورد بوگاتی با خودروی "ویرون سوپر اسپرت" در سال ۲۰۱۰ میلادی خواهد بود.
در مجموع خوب است بدانید که در زیر کاپوت این خودرو از یک پیشرانه ۱۶ سیلندر قدرتمند‌ با حجم ۸ لیتری مجهز به چهار توربوشارژر استفاده شده است که با قدرت ۱۴۷۹ اسب بخاری و گشتاور ۱۶۰۰ نیوتن متری خود می‌تواند شتاب صفر تا صد ۲.۴ ثانیه، شتاب صفر تا ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت ۶.۵ ثانیه، شتاب صفر تا ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت ۱۳.۶ ثانیه، شتاب صفر تا ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت ۳۲.۶ ثانیه و همچنین در صورت وجود لاستیک‌های مناسب بر روی این خودرو، می‌توان حداکثر سرعت ۴۶۳ کیلومتر بر ساعت را هم تجربه کرد که در این ویدیو می‌توانید شاهد عملکرد بی‌نظیر آن باشید.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک