به گزارش ایران پلاک - مدیران خودرو روز گذشته در نمایندگی خسروانی واقع در خیابان دزاشیب تهران، از آخرین محصول خود برای بازار ایران رونمایی کرد. این خودرو نسخه توربو از سدان چری آریزو ۵ است که یکی از موفق‌ترین محصولات مدیران خودرو در بازار داخلی به شمار می‌رود.
چری آریزو ۵ توربو به یک موتور ۴ سیلندر خطی به حجم ۱.۵ لیتر مجهز است که با کمک توربوشارژر می‌تواند حداکثر ۱۴۷ اسب بخار قدرت و حدود ۲۰۰ نیوتن‌متر گشتاور را تولید کند که این گشتاور از دور موتور ۱۷۵۰ دور بر دقیقه تا ۴ هزار دو بر دقیقه در اختیار راننده قرار دارد. برای انتقال این گشتاور به چرخ‌ها از گیربکس ضریب متغییر خودکار استفاده شده که مصرف سوخت پایینی را نیز برای این خودرو به ارمغان می‌آورد.
برای یادآوری نسخه کنونی چری آریزو ۵ که در بازار فروخته می‌شود، به یک پیشرانه ۱.۵ لیتری تنفس طبیعی مجهز است که می‌تواند حداکثر ۱۱۶ اسب بخار و ۱۴۱ نیوتن متر گشتاور را تولید کند. به عبارت دیگر چری آریزو ۵ توربو دقیقاً از نظر فنی به همین پیشرانه مجهز هست و تنها با نصب سیستم پرخوران توربوشارژ توانسته خروجی بهتری را از این خودرو بگیرد.
مشخصات فنی
مدل چری آریزو ۵ توربو
پيشرانه ۴ سیلندر خطی توربو
حجم موتور ۱۴۹۹ سی‌سی
حداکثر قدرت ۱۴۷ اسب بخار
حداکثر گشتاور ۲۱۰ نیوتن‌متر
شتاب رسمی ۹.۵ ثانیه
در خصوص امکانات رفاهی باید اشاره کرد که به گفته مدیران خودرو تفاوتی بین نسخه توربو و تنفس طبیعی این خودرو وجود ندارد و امکاناتی مانند ۶ عدد کیسه هوا، ترمزهای دیسکی در هر ۴ چرخ، سیستم کنترل پایداری ESP ، سیستم کنترل کشش TCS ، سیستم اتوهلد HAC ، کروز کنترل، سانروف برقی، تودوزی چرم، نمایشگر لمسی ۷ اینچی، استارت و ورود بدون کلید و تهویه خودکار از امکاناتی هستند که در هر دو مدل آریزو ۵ توربو و تنفس طبیعی وجود دارند.
چری آریزو ۵ توربوشارژ قرار است با کد TE به بازار عرضه شود و در عکس‌های زیر این موضوع را می‌توانید مشاهده کنید. از نظر ابعاد و اندازه با همان خودروی قبلی روبرو هستیم و از نظر ظاهری تفاوتی بین نسخه توربو و تنفس طبیعی وجود ندارد. لذا باید گفت که آریزو ۵ توربو نیز همان ابعاد ۴۵۳۲ میلیمتری در طول، ۱۴۸۷ میلیمتری در عرض و ۱۸۱۴ میلیمتری در ارتفاع را خواهد داشت.
قیمت چری آریزو ۵ توربو
همانطورکه می‌دانید، در حال حاضر نسخه تنفس طبیعی چری آریزو ۵ در حدود ۷۷ الی ۷۸ میلیون تومان در بازار آزاد قیمت دارد و به کمک شرایط فروش ویژه مدیران خودرو توانسته فروش مناسبی را نیز تجربه کند. حال این شرکت برای چری آریزو ۵ توربو که دیشب رونمایی شد، قیمتی ۸۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان را در نظر گرفته که باید گفت بسیار نزدیک به نسخه تنفس طبیعی است و شاید بازار این خودرو را تحت تاثیر قرار دهد.
برای مشتریان این خودرو، شرکت مدیران خودرو کارت طلایی در نظر گرفته که دو سال سرویس رایگان یکی از مزیت‌های این کارت برای چری آریزو ۵ توربو است.
با توجه به قیمت اعلامی، چری آریزو ۵ توربو را باید با کمی ارفاق رقیب سدان‌هایی چون رنو سیمبل و یا بسترن B۵۰f بدانیم که سیمبل فروش مناسبی را نداشته و تولید بسترن B۵۰f نیز مدتی است که متوقف شده است و باید دید آیا با شرایط فروش مدیران خودرو و تبلیغات گسترده، نسخه توربو از آریزو ۵ می‌تواند فروش مدل تنفس طبیعی را تکرار کند یا خیر؟

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک