به گزارش ایران پلاک - تاکنون خبرهای متعددی از نسخه‌های جدید تویوتا پرادو منتشر شده و یا حتی ماه‌های گذشته شاهد انتشار تصاویر جاسوسی آن در رسانه‌های بین المللی بودیم، اما حالا نسخه‌های فیس لیفت تویوتا پرادو بدون استتار در بندر ژاپن شکار شدند که همراه با آن جزییات جدیدی هم ارائه شده است.
باتوجه به اطلاعات جدید بدست آمده، گفته می‌شود که شرکت خودروسازی تویوتا نسخه فیس لیفت شاسی بلند "پرادو" را اواخر سال جاری معرفی خواهد کرد که تغییرات بنیادی آن می‌تواند شامل چراغ‌های جدید و پیشرفته با پس زمینه تاریک در جلو و همچنین شاهد یک جلوپنجره جدید با ستون‌های پهن و تیره در قسمت جلوی اتومبیل باشیم که باعث شده طراحی ظاهری این شاسی بلند بهتر از قبل دیده شود. هرچند سپر اتومبیل هم در دستور کار قرار گرفته تا طراحی آن بهتر از قبل شود.
در عقب اتومبیل هم شاهد چراغ‌های سه بعدی جدید، چراغ‌های مه شکن تازه طراحی شده، سپر تغییر یافته و همچنین بروزرسانی درب عقب هستیم و به دنبال آن، در داخل کابین روکش‌های چرمی، سیستم چندرسانه‌ای جدید ۸ اینچی، سیستم کنترل صوتی و همچنین یک غربیلک فرمان جدید بکار گرفته شده است تا یک طراحی بهتر و پویاتر از تویوتا پرادو داشته باشد.
در پایان هم به نقل از منابع نزدیک به تویوتا، گفته می‌شود که پیشرانه‌های بکار رفته بر روی تویوتا پرادو ۲۰۱۸ با انتخاب بازار تغییر می‌کنند، اما در اینجا صرفا به پیشرانه‌های موجود بر روی تویوتا لندکروزر پرادو ۲۰۱۸ اشاره شده است که به ترتیب شامل یک پیشرانه ۲.۷ لیتری چهار سیلندر، پیشرانه ۳.۵ لیتری شش سیلندر و یک پیشرانه ۴ لیتری شش سیلندر می‌شوند که فعالیت آنان مبتنی بر سوخت بنزین است، اما پیشرانه‌های دیزلی هم بر روی این خودرو فعالیت دارند که به ترتیب شامل یک پیشرانه ۲.۸ لیتری چهار سیلندر، پیشرانه ۳ لیتری چهار سیلندر و در نهایت یک پیشرانه ۳ لیتری چهار سیلندر می‌شود که برای انتقال نیروی خود از جعبه دنده‌های جدید استفاده می‌کنند.
در جزییات جدید گفته می‌شود که پیشرانه توربوشارژر ۲.۸ لیتری دیزلی این خودرو قادر به تولید ۱۷۴ اسب بخار و همچنین گشتاور بالای ۴۵۰ نیوتن متر خواهد بود که توسط یک جعبه دنده ۶ سرعته دستی و یا ۶ سرعته اتومات دریافت شده و به سمت چرخ‌های محرک ارسال می‌شود.
قوی‌ترین نسخه در بین پیشرانه‌های بنزینی هم می‌تواند نسخه ۴ لیتری شش سیلندر آن باشد که نیروی آن معادل ۲۷۷ اسب بخار و همچنین گشتاور آن هم معادل ۳۸۱ نیوتن متر توصیف شده است که تنها از یک جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک برای دریافت و انتقال نیروی آن استفاده خواهد شد.
برخی از امکانات ویژه تویوتا پرادو فیس لیفت هم می‌تواند شامل سیستم ترمز اضطراری مستقل (AEB) و تکنولوژی تشخیص عابرپیاده و ترمز خودکار برای جلوگیری از برخورد باشد که اول از همه بر روی تویوتا پرادو ۲۰۱۸ مورد استفاده قرار گرفته و پس از آن بر روی تویوتا لندکروزر نسل جدید و همچنین پیکاپ تویوتا هایلوکس مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک