به گزارش ایران پلاک - درست همانند مکلارن، پژو، بوگاتی، BMW، ریماک و یا حتی شرکت تایر سازی میشلن، کمپانی خودروسازی فراری هم تصمیم به ساخت یک دوچرخه منحصربه فرد برای مشتریان ثروتمند خود گرفته است که تحت عنوان "SF۰۱" شناخته شده و در این مسیر از شرکت معروف ایتالیایی "بیانچی" کمک گرفته شده است که سابقه بالایی در تولید موتورسیکلت و دوچرخه دارد.
دوچرخه جدید SF۰۱ را می‌توان از نظر "تکنولوژی ساخت" در نوع خود بهترین توصیف کرد، زیرا بدنه این دوچرخه به طور کامل از فیبرکربن ساخته شده و تنها ۷۸۰ گرم وزن دارد و مزایای دیگر آن هم می‌تواند سیستم لغو ارتعاش باشد که قادر به از بین بردن ۸۰ درصد از کل ارتعاش وارده به دوچرخه و سپس سوارکار خواهد بود. علاوه بر بدنه فیبرکربنی، زین دوچرخه هم از فیبرکربن ساخته شده است که تنها ۹۴ گرم وزن داشته و دقیقا از همان نوع فیبرکربنی استفاده شده است که شرکت خودروسازی فراری با آن صندلی ماشین‌های فرمول ۱ خود را تولید می‌کند. این تمام ماجرا نیست، زیرا فراری رینگ‌های این دوچرخه را هم با فیبرکربن ساخته است که توسط لاستیک‌های "پیرلی P Zero" پوشیده شده و هر یک از آنان تنها ۱۴۲۰ گرم وزن دارند که بسیار قابل توجه خواهد بود.
در ادامه گفتنی است که دوچرخه خاص "بیانچی" و "فراری" از ماه نوامبر در مناطق خاصی از جهان عرضه خواهد شد، اما از سال ۲۰۱۸ میلادی شاهد عرضه عمومی این دوچرخه در مناطق دیگر جهان هم خواهیم بود که برای داشتن هر یک از آنان، نیاز به پرداخت هزینه‌ای ۱۵ هزار یورو یا به عبارتی بهتر، نزدیک به ۱۸ هزار دلار خواهد بود که حتی برای خارجی‌ها نیز چندان ارزان قیمت نخواهد بود.
در پایان لازم به ذکر است که دوچرخه SF۰۱ ، اولین دوچرخه در جهان با لوگوی اصیل فراری خواهد بود که بر مبنای محصولات استاندارد "بیانچی" توسعه پیدا کرده است، اما همکاری این دو شرکت به همینجا ختم نخواهد شد، زیرا طیف وسیعی از دوچرخ‌های پیشرفته "جاده‌ای"، "کوهستانی"، "مخصوص شهر"، "الکتریکی" و یا حتی برای "کودکان" در راه خواهد بود که با همکاری "بیانچی" و "فراری" توسعه پیدا کرده است تا طیف وسیع مخاطبان با سلایق و نیازهای مختلف خود را در بر بگیرد.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک