به گزارش ایران پلاک ،مدل‌هایX3 وX6 نام‌های آشنا وشنیده شده در ایران هستند. این خودروها در سال‌های اخیر سود و فروش خوبی را نصیب کمپانی بزرگ “بی‌ام‌و” کردند. بی‌ام و پس از این مدل‌ها مدل‌های X4 و X5 را ارتقاء داد. و به این ترتیب سری Xها تا X7 تنها با یک جای خالی مواجه شد و آن مدل جدید X2 است. اینک انتظارها برای این جای خالی به پایان رسیده و x2 جدید در راه است.
اولین تصاویر لو رفته از بی ام و X2 در اوایل سال گذشته به بیرون درز کرد. با این وجود تا کنون نمونه‌ای از این خودروها در خطوط تولید کارخانه‌های “بی ام و” در سراسر جهان دیده نشد است. اینک پس از این همه انتظار خبر ورود “بی ام و” X2 به عنوان یک خودروی مفهومی توجه رسانه‌ها و کارشناسان را به خود جلب کرده است.
براساس پیش‌بینی‌ها انتظار می‌رود، که اولین نمونه‌های X2 تا نیمه دوم سال ۲۰۱۷ وارد بازار شود. اما اینک گروه سازنده اعلام کرده که اولین مدل مفهومی این خودرو را در پاییز سال جاری در نمایشگاه خودرویی پاریس به نمایش در می‌آورد.
تمام مشخصه‌های یک BMW اسپورت کوپه در آن دیده میشود. سقف شیب‌دار، چرخ‌های بزرگ، چراغ‌های جلو متصل به جلو پنجره مخصوص و با حالتی زاویه‌دار، خطوط برجسته بدنه، هواکش‌های جلوپنجره بزرگ وجلوپنجره شکیل ظاهری زیبا و لوکس را شکل می‌دهند.
ششمین مدل SUV “بی ام و” براساس پلت فرم UKL پی‌ریزی شده که پیش از این آخرین مدل‌هایX1 و مینی‌کانتری‌من از آن بهره برده‌اند. بسیاری براین باورند که X2 به موتورهای ۲ لیتری بنزینی توربوشارژ مجهز خواهد شد. برخی از مدل‌های این خودرو نیز به موتورهای دیزلی مجهز می‌شوند.
رقبای اصلی این خودرو مرسدس GLA 45 و آئودی RS Q3 با بازده تقریبی ۳۰۰ اسب بخار هستند.

منبع:اخبارخودرو
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک