به گزارش ایران پلاک - بازار کراس اوورها به شدت در حال رشد است و فروش این کلاس از خودروها به سرعت در حال افزایش است و حتی از پیش بینی های کارشناسان نیز بیشتر فروش دارند. اما خبری که اخیرا باعث توجه دوباره به کراس اوورها شده است این است که این خودروها در ماه جولای به جایگاه فروش بسیار بالایی دست پیداکرده اند.
تویوتا کمری که برای سال ها عنوان پر فروش ترین خودروی بازار آمریکا را به خود اختصاص داده بود حالا جایگاه خود را از دست داده و نکته ی جالب اینکه نه یک کراس اوور بلکه سه مدل کراس اوور توانسته اند فروشی بیشتر از تویوتا کمری داشته باشند.
به گزارش بلومبرگ این سه خودرو به ترتیب فروش عبارت اند از نیسان ایکس تریل (که در آمریکا با نام روگ عرضه می شود)، تویوتا رو۴ و هوندا CR-V. چنین آماری نشان می دهد که مشترین آمریکایی زودتر از آنچه تصور می شد به سمت خودروهای کراس اوور حرکت کرده اند و مدیر فروش تویوتا در آمریکا نیز به این نکته اشاره کرده و گفته است که پیش بینی بازار شاسی بلندها بسیار مشکل است.
تویوتا رو۴ پس از نیسان ایکس تریل دارای مقام دوم فروش است و فروش آن ۱۵۰۰ دستگاه کمتر از نیسان است. تویوتا برای رقابت بهتر در تلاش است تا تیراژ تولید مدل هیبریدی رو۴ را که در خود ژاپن تولید می شود افزایش دهد.
با این وجود تویوتا برای اینکه خود را به نیسان برساند و جایگاه نخست را به دست بیاورد راه سختی پیش رو دارد چون نیسان نیز با عرضه ی ایکس تریل اسپرت اقدام به گسترش مدل های این خودرو کرده است. فروش این مدل که نسخه ای ارزان قیمت تر از روگ است نیز به تازگی در سراسر آمریکا آغاز شده است.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک