به گزارش ایران پلاک - سیتروئن ۲CV که یک زمانی در کشور با نام "ژیان" شناخته می‌شد، یکی از مهم‌ترین وسایل نقلیه در تاریخ فرانسه و همچنین در صنعت خودروسازی جهان است که برای اولین بار در سال ۱۹۴۸ میلادی معرفی شد و در طول فعالیت ۴۰ ساله خود، موفق شد بیش از ۳.۸ میلیون دستگاه در جهان فروش داشته باشد. حال برای ساخت یک تندیس ارزشمند از این خودروی تاریخ ساز، هنرمند معروف این روزهای صنعت خودروسازی، یعنی "میشل روبیارد" دست به کار شده و با صرف ۶ سال زمان، موفق به تولید یک نمونه چوبی خارق العاده از خودروی سیتروئن ۲CV شده است
همانطور که گفتیم، مجسمه سیتروئن ۲CV با صرف ۶ سال زمان، توسط "میشل روبیارد" به طور کامل از چوب ساخته شده است که در فرآیند طراحی و ساخت آن از چوب‌های درخت گلابی، سیب و گردو استفاده شده است تا کیفیت مطلوب در قسمت‌های مختلف بدنه از جمله درها، کاپوت و قسمت‌های داخلی بدنه با یک طراحی و تراش دقیق بدست آید.
در ادامه گفتنی است که این خودروی سیتروئن ۲CV چوبی در هفته جاری به موزه مجازی "سیتروئن اورجینز" رفته است که می‌توان به صورت ۳۶۰ درجه با این خودروی چوبی همراه با یک موزیک نوستالژی نواخته شده توسط "آکاردئون" آشنا شد. هرچند این تمام ماجرا نیست، زیرا این خودروی چوبی در رسانه‌های اجتماعی فرانسوی حسابی سروصدا کرده است.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک