به گزارش ایران پلاک - بعد از ماه ها انتشار خبرهای ناقص و غیرموثق، در نهایت کمپانی خودروسازی BMW از نسخه فیس لیفت i۳ به همراه نسخه اسپرت آن تحت عنوان i۳s رونمایی کرد که در ادامه قصد داریم مروری کوتاه بر روی آنان داشته باشیم.
طراحی ظاهری بی.ام.و i۳ می تواند نقطه شروع تغییرات آن نسبت به نسخه های قبل i۳ باشد، زیرا حالا بر روی نسخه های فیس لیفت این خودرو شاهد استفاده از جلوپنجره جدید، چراغ های پیشرفته با همان الگوی طراحی سابق و همچنین یک مجموعه سپر کاملا جدید هستیم که در اطراف سپر آن بجای استفاده از مه شکن های گردی شکل، حالا از چراغ های مه شکن نواری استفاده شده است که طراحی این ماشین را در قسمت جلو بسیار بهتر و جذاب تر از مدل های قبل کرده است. هرچند در کنار نسخه استاندارد فیس لیفت، یک نسخه به اسپرت هم رونمایی شده است که دارای کاپوت مشکی رنگ و متفاوت از رنگ اصلی بدنه، مجموعه سپری جدید با قالب گیری ورودی هوا در اطراف آن و همچنین لاستیک های اندکی پهن تر است که برای یک خودروی الکتریکی همچون i۳ قابل قبول خواهد بود.
علاوه بر ظاهر، بخش فنی نسخه فیس لیفت i۳ هم بروزرسانی شده و حالا از باتری های جدید ۹۴ آمپرساعت/ ۳۳ کیلووات ساعت سود می برد که باعث شده حداکثر خروجی قدرت i۳ فیس لیفت به ۱۶۷ اسب بخار و همچنین گشتاور تولیدی آن هم به عدد ۲۵۰ نیوتن متر برسد که می تواند با آن به حداقل شتاب صفر تا صد ۷.۳ ثانیه دست پیدا کند. علاوه بر نسخه استاندارد، نسخه اسپرت i۳s هم از امروز به بعد باید مورد توجه قرار گیرد که به یک موتور قوی تر مجهز شده و می تواند ۱۸۱ اسب بخار قدرت و ۲۷۰ نیوتن متر گشتاور داشته باشد که در خروجی سیستم تبدیل به شتاب صفر تا صد ۶.۹ ثانیه شده است.
برای باتری های اتومبیل باتوجه به چرخه آزمون NEDC، نسخه استاندارد i۳ می تواند ۲۳۵ الی ۲۵۵ کیلومتر بازدهی داشته باشد، اما در آزمون های WTLP این بازدهی انرژی به ۲۹۰ الی ۳۰۰ کیلومتر خواهد رسید، هرچند اگر این ماشین را برای استفاده های روزمره خود می خواهید، بازده انرژی آن حداکثر ۲۰۰ کیلومتر پاسخگو خواهد بود.
برای نسخه اسپرت i۳s باوجود اینکه از باتری های مشابه استفاده شده است، در آزمون های NEDC بازه حرکتی خودرو تا ۲۸۰ کیلومتر اعلام شده است و همچنین آزمون های WTLP هم نشان می دهد که باتری های این خودرو قادر به تامین انرژی مورد نیاز موتورهای الکتریکی تا ۲۳۵ الی ۲۴۵ کیلومتر خواهد بود که دلیل اصلی آن می تواند استفاده از موتورهای قوی تر نسبت به نسخه استاندارد باشد. هرچند در استفاده های روزمره درست همانند نسخه استاندارد، می توان تا ۲۰۰ کیلومتر از باتری های i۳s نیرو دریافت کرد.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک