به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو ، بی ام و i8 شاخص ترین محصولی است که بی ام و در چند سال اخیر معرفی کرده است و اگر به اخبار منتشر شده در نشریات استناد کنیم نسل دوم i8 نیز به خوبی خواهد توانست لقب یک سوپراسپرت تمام الکتریکی را یدک بکشد. نسل فعلی i8 از یک موتور بنزینی ۱٫۵ لیتری سه سیلندر به همراه دو موتور الکتریکی بهره میبرد که روی هم رفته ۳۶۲ اسب بخار قدرت تولید میکنند. این میزان قدرت برای یک اتومبیل اسپرت با برند بی ام و چندان زیاد نیست اما به هرحال برای رقابت با محصولاتی مثل پورشه ۹۱۱ کافی میباشد.
با این حال اخبار شنیده شده حاکی از آن است که نسل جدید i8 با توانی بیش از دو برابر نسل فعلی روانه بازار خواهد شد. رقم ۷۵۰ اسب بخار قدرت قابل توجهی است که حتی بر روی نسخه های استاندارد و پایه i8 نیز قرار است ارائه شود. بر روی i8 جدید سه موتور الکتریکی با کارایی بالا نصب خواهد شد که هرکدام ۲۶۸ اسب بخار قدرت خواهند داشت. مجموع قدرت این سه موتور رقم ۸۰۴ اسب بخار میشود که البته بی ام و ترجیح داده فشار زیادی به این موتورها نیاورده و در مجموع ۷۵۰ اسب بخار از آنها استخراج کند که باز هم کاملا کافی به نظر میرسد.
برد نسل جدید i8 300 مایل اعلام شده که نسبت به رقم ۳۱۰ مایل در نسل فعلی کمتر است اما با توجه به افزایش چشمگیر قدرت باید گفت که بازدهی باتری های آن در کل افزایش داشته است. قطعا نسل جدید این اتومبیل شاهد طراحی جدیدی خواهد بود. انتظار میرود استفاده از مواد سبک وزن مانند فیبرکربن نیز در آن افزایش یابد و مهمتر آنکه نگاه جدی تری به سلول های سوختی در نسل جدید i8 خواهد شد، که در نسل فعلی به عنوان طرحی آزمایشی در سال ۲۰۱۵ ارائه گردید.
البته i8 جدید رقبای جدی تری نیز خواهد داشت. اتومبیل تمام التریکی که مک لارن قرار است تولید کند، محصول فیات کرایسلر که یک مازراتی تمام الکتریکی است و اتومبیل تمام الکتریکی مشترک نیسان و هوندا از جمله رقبایی هستند که نسل جدید بی ام و i8 را به چالش خواهند کشید

منبع : topspeed
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک