به گزارش ایران پلاک - تازه‌ترین نتایج سنجش رضایت مشتریان از کیفیت خودروها طی شش سال گذشته حکایت از آن دارد که بیشترین رضایتمندی مشتریان از خودروهای عرضه شده به بازار در سال ۹۵ اتفاق افتاده است و کمترین رضایتمندی نیز در بازه زمانی مذکور در سال ۹۴ حاصل شده است. طبق آخرین بررسی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، میزان رضایتمندی مشتریان از کیفیت خودروهای سواری کشور، از ابتدای سال ۹۰ تا ۹۵ دارای افت و خیز بوده است؛ به طوری که مشتریان در سال ۹۰ از هزار امتیاز در نظر گرفته شده از سوی شرکت بازرسی به خودروهای عرضه شده ۶۵۴ امتیاز دادند که با افزایش ۶ واحدی این امتیاز به ۶۶۰ در سال ۱۳۹۱ رسیده است. با وجود این گزارش کیفی رضایت مشتریان از خودروهای سواری در سال ۹۲ نشان می‌دهد رضایت عمومی از کیفیت خودروها در مقایسه با سال ۹۱ با افت همراه بوده است؛ به‌نحوی‌که میزان رضایتمندی مشتریان در این سال به ۶۵۲ امتیاز رسیده است که این موضوع به واسطه تشدید تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران در اواخر سال ۹۱ بوده است؛ موضوعی که اثر خود را در امتیاز مشتریان خودرو نیز نشان داده است. براساس این جدول، بررسی نتایج رضایتمندی مشتریان از سطح کیفی خودروها در سال ۹۳ روند ثابتی داشته است؛ چراکه امتیاز کسب شده در این دوره ۶۵۳ بوده است و تنها اختلاف این سال با ۹۲ افزایش یک امتیازی بوده است. با وجود این در سال ۹۴ مشتریان خودرو امتیاز ۶۵۱ را به کیفیت خودروهای داخلی دادند که نشان از کاهش دو امتیازی در این بخش دارد.
در این بین اما روند رضایت مشتریان از کیفیت خودروهای سواری در سال ۹۵ نشان می‌دهد که سطح رضایت عمومی مشتریان از کیفیت خودروهای سواری کشور افزایش یافته است؛ به‌طوری‌که بالاترین امتیاز طی شش سال گذشته در سال ۹۵ رقم خورده است. بنابر این گزارش مشتریان ۶۷۴ امتیاز به خودروهای عرضه شده در بازار کشور داده‌اند. بر این اساس میزان رضایتمندی مشتریان از کیفیت خودروهای داخلی طی سال ۹۵ در مقایسه با سال ۹۴ با افزایش ۵/ ۳ درصدی همراه بوده است. بازرسان شرکت بازرسی برای تهیه گزارش مربوط به میزان رضایتمندی مشتریان از کیفیت خودروهای داخلی طی سال ۹۵، با ۲۷ هزار و ۵۸۹ نفر از مالکان خودرو در کشور، مکاتبه کرده‌اند و طی این مکاتبه ۱۱۴ خودرو سواری که از سوی ۱۶ شرکت عرضه‌کننده خودرو (اعم از تولیدکنندگان و واردکنندگان)، به مشتریان فروخته شده‌اند، رتبه‌های خاص خود را متناسب با میزان رضایتمندی، کسب کرده‌اند.در این ارزیابی، ۱۱۴ خودرو موردنظر در شش دسته قیمتی «کمتر از ۲۵ میلیون تومان»، «۲۵ تا ۵۰»، «۵۰ تا ۷۵»، «۷۵ تا ۱۰۰»، «۱۰۰ تا ۱۲۵» و «بیش از ۱۲۵ میلیون تومان» تقسیم شده‌اند و این در شرایطی است که در جمع خودروهای زیر ۲۵ میلیون تومان تیبا، در جمع ۲۵ تا ۵۰ میلیونی‌ها پارس‌تندر، در جمع ۵۰ تا ۷۵ میلیون تومانی‌ها چانگان CS۳۵ (اتومات)، در جمع ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون کیا پیکانتو، در جمع ۱۰۰ تا ۱۲۵ میلیون هیوندایی ولستر و در جمع بالای ۱۲۵ میلیونی‌ها نیز بی‌ام‌و ۷۳۰ بیشترین میزان رضایتمندی مردم را به‌دست آورده‌اند. نتایج رضایت مشتریان در سال ۹۵ نشان می‌دهد هرچند تنها ۱۸ مدل خودرو از ۱۱۴ خودروی مورد ارزیابی به هدف تعیین شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت رسیده‌اند ولی در سه دسته قیمتی کمتر از ۷۵ میلیون شاهد بهبود نسبی رضایت مشتریان هستیم؛ به‌طوری‌که در بیش از ۷۵ درصد محصولات این سه دسته شاهد افزایش رضایت نسبت به سال ۹۴ بوده‌ایم. از سوی دیگر نتایج نشان می‌دهد دسته قیمتی خودروهای ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان با ۳۳ مدل خودرو بیش از ۵۸ درصد سهم بازار را از آن خود کرده است که براین اساس خودروی پارس‌تندر تولیدی در شرکت پارس‌خودرو حائز بالاترین عدد رضایت مشتریان و خودروی ساینا پایین‌ترین رضایت را در میان خودروهای این رده کسب کرده‌اند.
دسته ارزان‌قیمت‌ها
اما نگاهی بیندازیم به جزئیات گزارش میزان رضایت مشتریان از کیفیت خودروهای کشور در سال ۹۵ و ببینیم که رضایت مشتریان در دسته‌های قیمتی متعدد چگونه است.ابتدا از گروه زیر ۲۵ میلیونی‌ها شروع کنیم؛ در این دسته قیمتی که محصولات شرکت سایپا در آن جای گرفته و آنها سهم ۱/ ۲۹ درصدی از بازار را در دست دارند، مشتریان امتیاز خود را از ۶۲۲ در سال ۹۴ به ۶۳۷ امتیاز در سال ۹۵ افزایش دادند که این موضوع نشان می‌دهد، میزان رضایت مشتریان از کیفیت این خودروها ۴/ ۲ درصد افزایش یافته است. صدرنشینی گروه به تیبای تولید شرکت سایپا رسیده است. طبق گزارش منتشره، تیبا توانسته با ۶۵۱ امتیاز بیشترین افزایش میزان رضایتمندی در گروه خودروهای ارزان را نصیب خود کند؛ پشت سر آن نیز با سایپا ۱۳۱ روبه‌رو می‌شویم. بعد از آن پراید مدل ۱۳۲ و پراید مدل ۱۱۱ در رده‌های بعدی رضایتمندی مشتریان جای گرفته‌اند.
بیشترین تجمع خودرویی
به گروه خودروهای ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومانی برویم، گروهی که ۳۳ خودرو داخلی در آن تجمع کرده‌اند؛ در این دسته قیمتی که سهم ۵۸ درصدی از بازار خودرو کشور را در دست دارند ۸/ ۳ درصد نسبت به سال ۹۴ رضایتمندی بیشتری کسب شده است.بیشترین امتیاز در این گروه به پارس‌تندر رسیده، محصولی که در پارس‌خودرو به تولید می‌رسد و تغییر شکل یافته تندر-۹۰ به‌شمار می‌رود و البته تنها ظاهر آن تغییر کرده و به لحاظ فنی تفاوتی با سایر تندرها ندارد. این خودرو با ۷۳۸ امتیاز توانسته در صدر جدول جای بگیرد. بنابر این گزارش پارس‌تندر دارای سهم بازار ۳/ ۱ درصدی از کل بازار خودرو کشور است.در رده بعدی اما ولیکس C۳۰ تولید خودروسازی راین دارای بیشترین میزان رضایتمندی است. این خودرو توانسته ۷۳۰ امتیاز کسب کند. بعد از این تندر ۹۰ پارس‌خودرو با ۷۲۷ امتیاز در رتبه سوم جای گرفته و همتای ایران خودرویی‌اش نیز با امتیاز ۷۲۲ رتبه بعدی را به خود اختصاص داده است. ساندرو معمولی نیز با ۷۲۲ امتیاز در رتبه پنجم جای گرفته است. بعد از آن برلیانس H۲۳۰ معمولی شرکت سایپا با ۷۱۸ امتیاز رتبه ششم را به خود اختصاص داده است. رتبه هفتم این دسته قیمتی نیز به ساندرو استپ‌وی دنده‌ای تولید شده در شرکت پارس‌خودرو با ۷۱۴ امتیاز تعلق گرفته است. بعد از آن سه خودروی چینی شامل ام‌وی ام ۱۱۰ با ۷۱۰ امتیاز، برلیانس H۳۲۰ معمولی با ۷۰۸ امتیاز، برلیانس H۳۳۰ با ۷۰۸ امتیاز به ترتیب رتبه هشتم تا دهم را به خود اختصاص دادند. بعد از این دنا با ۷۰۸ امتیاز و تندر ۹۰ اتومات با ۷۰۶ امتیاز قرار دارند.از تندر اتومات که بگذریم، به خودرو چینی ام‌وی‌ام ۳۱۵ هاچ‌بک برمی‌خوریم که توانسته با ۷۰۶ امتیاز در رده سیزدهم جای بگیرد. پس از آن برلیانس H۲۲۰ دنده‌دستی با ۷۰۵ امتیاز و ام‌وی‌ام ۳۱۵ سدان با ۷۰۵ امتیاز در رده چهاردهم و پانزدهم جای گرفته‌اند. پس از چینی‌های بازار خودرو، ساندرو دنده اتومات با ۷۰۰ امتیاز قرار دارد اما بعد از آن رتبه‌های بعدی به ترتیب از آن دانگ فنگ H۳۰ کراس با ۶۹۹ امتیاز، راین V۵ با ۶۹۸ امتیاز، رانا با ۶۹۸ امتیاز، برلیانس H۲۳۰ دنده اتومات با ۶۹۳ امتیاز، سورن با ۶۹۲ امتیاز و ام‌وی‌ام ۵۳۰ با ۶۹۱ امتیاز، پژو ۲۰۶ صندوق‌دار با ۶۸۷ امتیاز و برلیانس H۲۲۰ دنده اتومات با ۶۸۷ امتیاز و سمند EF۷ با ۶۸۴ امتیاز در رتبه پانزدهم تا بیست و پنجم جای گرفته‌اند.رتبه بیست و ششم تا سی وسوم دسته ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومانی‌ها نیز متعلق به لیفان X۵۰ دنده‌دستی با امتیاز ۶۸۳، سورن توربو با امتیاز ۶۸۱، سمند با ۶۷۶ امتیاز، پژو ۲۰۶ با ۶۷۱ امتیاز، پژو ۴۰۵ با ۶۶۵ امتیاز، پژو پارس با ۶۶۰ امتیاز و تیبا ۲ با ۶۵۷ امتیاز و در انتها ساینا با ۶۵۴ امتیاز است.
گروهی مختص به چینی‌ها
به سراغ خودروهای گروه ۵۰ تا ۷۵ میلیون تومانی برویم، گروهی که ۲۰ عضو دارد و به نوعی می‌توان آن را گروه خودروهای چینی در بازار خودرو کشور دانست. هرچند این گروه عملا در اشغال چینی‌ها قرار دارد، اما در این بین ساندرو استپ‌وی اتومات نیز خودنمایی می‌کند با وجود این چینی‌ها رتبه بالاتری را از سوی مشتریان خودرو به خود اختصاص داده‌اند. این دسته قیمتی که سهم ۸/ ۵ درصدی از کل بازار خودرو کشور را به خود اختصاص داده توانسته با کسب ۷۰۲ امتیاز در مقایسه با سال گذشته یک امتیاز افزایش را به خود ببیند.براساس گزارش منتشر شده، چانگان CS۳۵ دنده اتومات توانسته با امتیاز ۷۴۴ صاحب بیشترین میزان رضایتمندی مشتریان در گروه تحت بررسی شود. پس از این، چانگان CS۳۵ دنده‌دستی با امتیاز ۷۴۲ در رده دوم رضایتمندی قرار دارد. بعد از آن به پنج خودروی چینی دیگر در گروه ۵۰ تا ۷۵ میلیون تومانی‌ها برمی‌خوریم که به ترتیب شامل هاوال M۴ با امتیاز ۷۲۹، جک J۵ دنده‌دستی با امتیاز ۷۲۹، ام‌وی ام X۲۲ دنده‌دستی با ۷۱۹ امتیاز، چری آریزو ۵ با امتیاز ۷۱۵ و ولیکس C۳۰ دنده اتومات با امتیاز ۷۱۵ می‌شود. رتبه هشتم این دسته قیمتی به ساندرو استپ‌وی تعلق دارد؛ این خودرو با کسب ۷۱۳ امتیاز در بین چینی‌های این دسته خودنمایی می‌کند.دیگر خودروهای این گروه را ام‌وی ام X۳۳، دنده اتومات، اوی‌وی ام ۵۵۰ دنده‌دستی، برلیانس H۳۳۰ دنده اتومات، ام‌وی‌ام x۲۲ دنده اتومات، جک J۵، ام‌وی ام ۵۵۰ دنده اتومات، برلیانس H۳۲۰ دنده اتومات، سابرینا، لیفان x۵۰ دنده اتومات، لیفان X۶۰ دنده اتومات، آریو S۳۰۰ دنده اتومات و لیفان x۶۰ دنده اتومات تشکیل می‌دهد.
میزان رضایت از خودروهای ۷۵ تا ۱۰۰ میلیونی
از گروه ۵۰ تا ۷۵ میلیون تومانی که بگذریم، به دسته خودروهای ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومانی می‌رسیم، دسته‌ای که ۱۷ عضو دارد که خودروهای چینی مونتاژ داخل به رقابت با برخی خودروهای وارداتی می‌پردازند. این دسته قیمتی که سهم بازار ۲/ ۴ درصدی از کل بازار کشور را به خود اختصاص داده است با کاهش رضایت مشتریان خودرو مواجه شده است. به‌طوری‌که مشتریان خودرو در سال ۹۴ امتیاز ۷۳۶ را به محصولات این گروه دادند اما در سال ۹۵ این دسته با کاهش ۱۲ امتیازی ۷۲۴ امتیاز را از آن خود کرده است. براساس گزارش شرکت بازرسی و کیفیت استاندارد ایران، صدرنشین این دسته قیمتی خودروی کیاپیکانتو است. این خودرو با کسب امتیاز ۷۵۵ در مقایسه با سال ۹۴ کاهش ۲۲ امتیازی را داشته است.بعد از آن رنو فلوئنس دنده‌دستی با امتیاز ۷۵۲ و میتسوبیشی میراژ با ۷۴۷ بیشترین رضایتمندی مشتریان را به خود اختصاص دهند.رتبه چهارم تا هفدهم این جدول نیز به ترتیب از آن هیوندایی I۲۰، هایما توربو دنده اتومات، لیفان ۸۲۰ دنده اتومات، چری تیگو ۵، جک S۵، کیا سراتو دنده‌دستی شرکت سایپا، جک S۵ دنده اتومات، هایما دنده اتوکات، بسترن، ام‌وی‌ام x۳۳ دنده اتومات، هاوالH۶، رنوسیمبل و لندمارک قرار دارند.
گروهی با هفت عضو
نگاهی هم به خودروهای ۱۰۰ تا ۱۲۵ میلیون تومان بیندازیم. این دسته قیمتی سهم ۲/ ۱ درصدی از کل بازار خودرو کشور را در دست دارد؛ رضایت مشتریان از کیفیت خودروهای این دسته در مقایسه با سال گذشته ۸/ ۰ درصد افت داشته است؛ به‌طوری‌که مشتریان خودرو در سال ۹۴ امتیاز ۷۵۸ را ارائه کردند، اما در سال گذشته ۷۵۲ امتیاز به کیفیت این خودروها داده‌اند.صدرنشین این دسته از نظر مشتریان خودرو هیوندایی ولستر با ۷۸۲ امتیاز است. بعد از آن رنو کپچر با ۷۷۸ امتیاز در رتبه دوم جای گرفته است. امتیازات این خودرو در مقایسه با سال گذشته کاهش داشته است. سانگ یانگ تیوولی نیز با افت رضایتمندی ۷۷۰ امتیاز در رتبه سوم جای گرفته است. بعد از این‌ خودروها به ترتیب مزدا ۳، هیوندایی اکسنت، کیا ریو و رنو داستر رده‌های بعدی را به خود اختصاص داده‌اند.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک