به گزارش اخبار ایران پلاک – لازم به اثبات نیست که وقتی خودرویی قدرت بیشتری داشته و از بازدهی مصرف سوخت بالاتری برخوردار باشد و همچنین فضای بار بیشتری نسبت به تمام رقبای خویش داشته باشد مورد توجه قرار بگیرد. بنابراین با توجه به اینکه اکنون قیمت بنزین در آمریکا ۲٫۱۸ دلار برای هر گالن است، هوندا تلاش میکند تا فروش آکورد هیبریدی که اکنون در ژاپن نیز تولید میشود را به دو برابر افزایش دهد. هرچند این خودرو در کلاسی که قرار دارد که اکثر خودروسازان رقبای قدری را در آن به بازار فرستاده که در این میان میتوان به فورد فیوژن، شورلت مالیبو، هیوندای سوناتا، کیا اپتیما و تویوتا کمری اشاره کرد.
درست است که هوندا آکورد هیبریدی در اکثر ویژگی ها نسبت به رقبای خود برتری دارد اما در قیمت نیز رقم بالاتری نسبت به رقبایش دارد و ما در این آزمایش این سدان متوسط محبوب را مورد بررسی قرار دادیم تا ببینیم آیا قیمت بالاتر آن ارزش توانایی ها و قابلیت هایش را دارد؟
قطعا شاخص میزان مصرف سوخت آن هم در وضعیت فعلی اقتصادی برای شما اهمیت زیادی دارد و اگر تویوتا پریوس هاچ بک به هر دلیلی نظر شما را جلب نکرد، بی شک بهترین گزینه ای که در اختیار خواهید داشت آکورد ۲۰۱۷ خواهد بود. این اتومبیل با مصرف ۴٫۹ لیتر در صد کیلومتر در کلاس خود هیچ رقیبی نداشته و فراتر از کلیه سدان های متوسط هیبریدی است. مصرف سوخت ترکیبی نسخه های هیبریدی فورد فیوژن ۵٫۶ لیتر، هیوندای سوناتا ۵٫۳ لیتر و تویوتا کمری ۵٫۷ لیتر در صد کیلومتر میباشد.
اما همه چیز درباره آکورد به مصرف سوخت آن ختم نمیشود. آکورد از یک پیشرانه قدرتمند نیز برخوردار بوده و مجموع قدرت دو موتور الکتریکی و بنزینی روی هم به ۲۱۲ اسب بخار میرسد . این یعنی آکورد یکی از قوی ترین خودروها در کلاس سدان های متوسط خواهد بود.
البته این خودرو هنوز روی پیست برای فهمیدن دقیق میزان شتاب آن تست نشده اما از آنجا که نسل قبلی آکورد ۲۰۱۴ هنوز از تمام رقبای خود از جمله تویوتا کمری، هیوندای سوناتا، شورلت مالیبو و فورد فیوژن سریع تر میباشد؛ قطعا نسل جدید آن به مراتب سریع تر خواهد بود.
بر روی جاده آکورد از واکنش پذیری بالایی برخوردار است، حتی اگر گیربکس را بر روی حالت اسپرت نگذاشته باشید. در صورتی که این حالت را فعال کنید چابکی خودرو به مراتب بیشتر نیز میشود. هماهنگی بالاتر بین موتور ۲ لیتری چهار سیلندر و موتور الکتریکی در مدل ۲۰۱۷ آکورد باعث بهبود ویژگی های دینامیکی و کیفیت رانندگی شده است. علاوه بر حالت اکو و اسپرت دو حالت رانندگی دیگر نیز در آکورد هیبریدی وجود دارد. حالت B که در آن حداکثر میزان بازیافت انرژی ترمز صورت میگیرد و حالت EV که در آن موتور بنزینی خاموش گشته و خودرو صرفا با اتکا به نیروی الکتریکی حرکت میکند.
هوندا در تبلیغات خود گفته است که آکورد هیبرید بهترین گونه آکورد میباشد اما الزاما اسپرت ترین آنها نیست. بزرگ ترین نقطه ضعف آکورد هیبرید را شاید بتوان در سر و صدای زیاد موتور در داخل کابین آن دانست که با فشار دادن پدال گاز بیشتر نیز میشود. همچنین در رانندگی احساس میکنید وزن نسخه هیبرید بیش از گونه های دیگر بوده و چابکی سایر نسخه های آکورد در آن مشاهده نمیشود.
با توجه به مصرف سوخت ۴٫۹ لیتر در صد کیلومتر آکورد و حجم مخزن سوخت آن، برد مسافت این خودرو با استفاده از هر دو حالت بنزینی و الکتریکی ۷۴۳ مایل میباشد. این برد زیاد یکی از ویژگی های نهان آکورد است که فقط پس از مدتی رانندگی به آن پی خواهید برد و بدین ترتیب گذرتان بسیار کمتر به پمپ بنزین میافتد.
ظاهر آکورد هیبریدی و عادی چندان تفاوتی با یکدیگر ندارد و شاید بتوان رنگ لاجوردی بدنه و رینگ های ۱۷ اینچی براق آن را عمده ترین تفاوت های بین دو خودرو عنوان کرد. با این حال آکورد هیبریدی هنوز هم یک خودروی شیک و خوش استایل میباشد؛ واژگانی که شاید نتوان به راحتی در مورد تویوتا پریوس جدید بکار برد.
فضای بار آکورد حدود ۱۳٫۵ فوت مکعب میباشد که یکی از دلایل این فضای نسبتا بزرگ جمع و جور بودن محفظه باتری های ۱٫۳ کیلوواتی آن میباشد. البته در بین خودروهای هیبریدی تا وقتی که پای پریوس وسط نیامده باشد میتوان آکورد را خودرویی با صندوق عقب جادار دانست. چرا که پریوس با ۲۴٫۵ فوت مکعب فضای بار حرفی برای گفتن باقی نگذاشته است.
همانطور که از آکورد انتظار میرود فضای سرنشینان عقب کاملا بزرگ بوده و برای سر و پاهای سرنشینان بالغ مناسب میباشد.
آکورد هیبریدی خودرویی است که قطعا نظر شما را جلب خواهد کرد. نه فقط به خاطر مصرف سوخت و صرفه جویی بیشتر در هزینه های شما نسبت به سایر خودروهای هیبریدی. در آکورد هیبریدی همه چیز بر وفق مراد شماست. کنترل ها و نشان دهنده ها در دسترس و در مقابل چشم در بهترین حالت ارگونومیک میباشند.
فن خودرو در هوای گرم با صدای بلند کار نمیکند، کابین آن به اندازه کافی جادار است و دینامیک رانندگی آن شاید به اندازه یک آکورد معمولی حس اسپرتی نداشته باشد اما اگر پدال گاز آن را به میزان کافی فشار دهید شما را غافلگیر خواهد کرد و همه اینها دست به دست هم میدهد تا دفعه بعد که برای خرید یک آکورد میروید نسخه هیبریدی آن را انتخاب کنید.


منبع: اخبار خودرو
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک