به گزارش ایران پلاک - با وجود این‌که منطقه آزاد چابهار از نظر خودروهای خاص و برجسته معمولا در سکوت خبری به سر می‌برد اما این‌بار نام آن را به‌عنوان اولین میزبان یک خودروی خاص می‌بینیم. در جدیدترین تصاویر منتشر شده از این منطقه، شاهد ورود جدیدترین نسل اینفینیتی Q۶۰ کوپه به چابهار هستیم. اینفینیتی Q۶۰
یک خودروی اسپرت در کلاس کوپه‌های جمع‌و‌جور است که در سطح بالایی از رده‌بندی خودرو به رقابت می‌پردازد. به عبارتی این خودرو رقیبی است برای ب‌ام‌و سری ۴ کوپه، مرسدس‌بنز C کلاس کوپه، آئودی A۵ کوپه، لکسوس RC، کادیلاک ATS کوپه و … که جزو بهترین‌های کلاس خود در جهان به حساب می‌آیند.
ظاهر فوق‌العاده جذاب اینفینیتی Q۶۰ که به سوپراسپرت‌ها شباهت دارد، اولین امتیاز مثبت آن است که در نگاه اول نظر هر بیننده‌ای را به خود جذب می‌کند. گفته می‌شود اینفینیتی مورد نظر، اولین Q۶۰ وارد شده به کشور است و باید آن را یکی از نایاب‌ترین خودرو‌های موجود در ایران دانست. Q۶۰ برای اولین بار در سال ۲۰۱۳ وارد خط تولید کمپانی اینفینیتی شد اما عمر آن بسیار کوتاه بود و تنها پس از ۳ سال از خط تولید کنار رفت. در همان سال اینفینیتی، نسل دوم Q۶۰ را راهی خط تولید کرد تا با ویژگی‌های جدید جای خالی آن را به نحو احسن پر کند.
در حال حاضر قیمت این کوپه ژاپنی در کشور‌های حاشیه خلیج فارس از ۱۸۳ میلیون‌تومان آغاز می‌شود و تا ۲۹۲ میلیون‌تومان ادامه پیدا می‌کند که این اختلاف قیمت شامل تفاوت آپشن‌ها و پیشرانه نیز می‌شود. مدل پایه این ژاپنی با یک پیشرانه ۴ سیلندر دولیتری توربوشارژر ۲۱۱ اسب‌بخاری و مدل نهایی آن با یک پیشرانه ۶ سیلندر ۳ لیتری توربوشارژر ۴۰۰ اسب‌بخاری عرضه می‌شود که شتاب آن به ترتیب ۷٫۲ و ۴٫۷ ثانیه است. بد نیست بدانید Q۶۰ نسبت به رقبایی که نامشان ذکر شد، ارزان‌ترین است.

منبع : شهرخبر
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک