به گزارش ایران پلاک ، هنسی در وهله اول این خودرو را برای پاسخی به Underground Racing ارائه کرده است که پیش ‌از این با ساخت یک R۸ تویین‌توربو، قدرت آن ‌را به ۲۲۰۰ اسب‌بخار رسانده بود.
بنابراین هنسی هم که هیچ‌گاه با ساخت هیولاهایی با قدرت ویران‌گری غریبه نبوده و بارها با مدل ونوم GT خودش را ثابت کرده است، تصمیم گرفته است برای رقابت با Underground Racing، به تیونینگ آئودی R۸ بپردازد. هنسی نیز برای این کار، پیشرانه ۱۰ سیلندر تنفس طبیعی R۸ را به دو توربوشارژ مجهز کرده اما هنوز اعلام نکرده که به چه میزان قدرت این سوپراسپرت آلمانی افزایش یافته است. هنسی در مورد این R۸ گفته است: «ما به‌خاطر ارتقای پیشرانه آئودی R۸ از طریق تجهیز به تویین‌توربو هیجان‌زده هستیم.
آئودی R۸ خودروی زیبایی است و پلت‌فرمی عالی دارد که می‌تواند بسیار سریع‌تر باشد. پروسه تقویت و تیونینگ این سوپراسپرت آلمانی در حال انجام است اما پیش از پایان کار، چند تصویر از آن منتشر کرده‌ایم تا زیبایی آن ‌را نشان دهیم». قوی‌ترین نسخه استاندارد نسل دوم آئودی R۸ که می‌توان به‌طور مستقیم از کارخانه خریداری کرد، مدل V۱۰ Plus است که از پیشرانه ۲/۵ لیتری V۱۰ تنفس طبیعی مشترک با لامبورگینی اوراکان استفاده می‌کند.
این موتور ۶۱۰ اسب‌بخار قدرت و ۵۶۰ نیوتون‌متر گشتاور دارد و R۸ با استفاده از آن می‌تواند در ۲/۳ ثانیه از صفر به سرعت ۱۰۰کیلومتر بر ساعت برسد و نهایتا به حداکثر سرعت ۳۳۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. اما مطمئنا R۸ هنسی بسیار قدرتمندتر از این مدل خواهد بود بنابراین باید منتظر اعلام اعداد شگفت‌انگیزی در مورد این خودرو باشیم.

منبع : اخبار خودرو
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک