به گزارش ایران پلاک - به گفته صادق‌خان شهردار جدید لندن، برخی ایستگاهای مورد نظر در پارکینگ‌های خارج از مسیر قرار خواهند داشت تا شهروندان بتوانند به شارژ خودروی خود از شب تا صبح بپردازند.
همچنین در مناطق شلوغ شهر لندن ایستگاه‌های شارژ سریعی ساخته خواهند شد که می‌توانند در زمان ۳۰ دقیقه تا ۸۰ درصد باتری خودروهای شهری هیبرید و برقی را شارژ کنند.
۲۴درصد از بودجه ۳۲ میلیارد پوندی لندن قرار است به احداث ایستگاه‌های شارژ فوق‌اختصاص یابد که سهم قابل توجهی است.
بنابراین شهرداری لندن حدود چهار و نیم میلیون پوند را برای احداث ۱۵۰۰ ایستگاه شارژ داخل شهری کنار گذاشته است.
صادق‌خان توضیح داد: «‌رقم بالای سرمایه‌گذاری برای احداث ایستگاه شارژ خودروهای برقی باعث خواهد شد که لندن ۲۰۲۰ تفاوت زیادی با سایر شهرهای دنیا داشته باشد.
تعداد بالای ایستگاه‌های شارژ همچنین موجب می‌شود که گزینه خرید خودروی برقی دردسر کمتری برای شهروندان لندن داشته باشد و لندنی‌ها استقبال بیشتری از این خودروها به عمل آورند.
ما برای تبدیل کردن لندن ۲۰۲۰ به شهری با آلودگی صفر، جاه‌طلبی زیادی خواهیم داشت و در این مسیر گسترش زیرساخت‌های شارژ، نقش حیاتی برای به حقیقت رسیدن این هدف دارد».
یکی از راه‌های اصلی گسترش شبکه شارژ خودروهای برقی استفاده از لامپ‌های قدیمی لندن است که سرتاسر خیابان‌های این شهر را فراگرفته‌اند.
با بازسازی‌های اخیر هم‌اکنون از لامپ‌های LED بسیار کم‌مصرف استفاده می‌کنند و با اتصال شبکه برق‌رسانی این چراغ‌ها به درگاه‌های شارژ خودروهای برقی، می‌توان از انرژی اضافی این شبکه استفاده کرد.
بنابراین بخش بزرگی از گسترش شبکه ایستگاه‌های شارژ تا سال ۲۰۲۰ از این طریق انجام خواهد شد.
همچنین یکی از خیابان‌های آلوده لندن، «بریکستون رود» نام دارد و در سال ۲۰۱۷ تا‌کنون فقط هفت روز پاک را تجربه کرده؛ این خیابان از قدیمی‌ترین خیابان‌های لندن بوده و مجهز به تعداد زیادی از چراغ‌های روشنایی قدیمی است.

منبع : دنیای خودرو
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک