به گزارش ایران پلاک - خودروی کراس اوور کوچک رنو کوئید در بازارهای آسیایی بسیار موفق عمل کرده است و البته باید اشاره کرد که برنامه هایی برای عرضه ی این کراس اوور ارزان قیمت در بازار ایران نیز وجود دارد که البته فعلا قطعی نشده اند، اما حالا شاهد یک نسخه کاملا متفاوت از خودروی کوچک فرانسوی‌ها هستیم که با نام " Extreme" در نمایشگاه بین المللی اندونزی معرفی شده است. خودرویی که پیش از این به عنوان یکی از ارزان‌ترین و آرام‌ترین خودروهای موجود در بازار شناخته می‌شد، ولی حالا یک بسته تقویتی از سوی سازندگان آسیایی خود دریافت کرده است تا چهره این خودرو تاحدودی اسپرت و تهاجمی به نظر برسد.
استفاده از یک کیت بدنه تقویتی برای کوچک‌ترین کراس اوور رنو در بازار استرالیا، نتیجه ای مطلوب داشته و حالا شاهد یک طراحی بسیار خوب و اسپرت بر روی "رنو کوئید" هستیم که می‌توان بر روی آن شاهد چراغ‌های جدید کاملا LED و پیشرفته، جلوپنجره بزرگ و مشکی رنگ، یک مجموعه سپر کاملا جدید با ورودی‌های بزرگ هوا بر روی آن، نصب مه شکن‌های کوچک LED به صورت مجموعه‌های ۳تایی در اطراف سپر جلو و همچنین شاهد نصب رینگ‌های اسپرت OZ در کنار افزایش حجم گلگیرهای اتومبیل بود. هرچند در عقب این اتومبیل هم از یک اسپویلر سقفی بسیار بزرگ، یک دیفیوزر بزرگ در زیر سپر عقب، خروجی اگزوز جدید و همچنین از خطوط قرمز رنگ در قسمت‌های مختلف بدنه اتومبیل استفاده شده است که بدون شک باعث شده این خودرو تبدیل به جذاب‌ترین "رنو کوئید" در سراسر جهان شود.
در پایان بد نیست بدانید که هیچگونه اشاره به عرضه این خودرو و یا حتی برنامه تولید آن توسط شرکت خودروسازی رنو و یا شرکت‌های وابسته به آن نشده است که احتمال تولید و عرضه این محصول به مشتریان را به حداقل می‌رساند تا این خودرو تنها یک طرح کانسپت برای نمایش توانایی‌های رنو و نمایش جذاب آن در نمایشگاه باشد. در خصوص مشخصات فنی رنو کوئید هم باید گفت که این خودرو با دو موتور ۳ سیلندر یکی به حجم ۰.۸ لیتر و دیگری به حجم ۱ لیتر در بازار عرضه می شود که موتور کم ۸۰۰ سی سی دارای ۵۴ اسب بخار قدرت و ۷۲ نیوتون متر گشتاور است و موتور ۱ لیتری نیز دارای ۶۸ اسب بخار قدرت و ۹۱ نیوتون متر گشتاور است که نیروی هر دو موتور با استفاده از گیربکس ۵ دنده ی دستی به چرخ های جلویی انتقال پیدا می کند.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک