به گزارش ایران پلاک ، ب‌ام‌و قصد دارد روی پیشرانه‌های درون‌سوز، هیبرید و برقی سرمایه‌گذاری کند و در برنامه آینده چنین دیده است که هر سه نوع پیشرانه از یک خط مونتاژ بیرون آید
به گفته مدیران ب‌ام‌و این ایده می‌تواند سبب انعطاف‌پذیری تولید شود تا امکان به بازار فرستادن انواع پیشرانه‌ها با در نظر گرفتن نوسانات و تغییرات بازار وجود داشته باشد.
انگیزه این تصمیم، پیش‌بینی‌های نامطمئن امروز در مورد استقبال از خودروهای الکتریکی است. هارالد کروگر، مدیر عامل شرکت ب‌ام‌و می‌گوید: «هیچ‌کس نمی‌داند که در سال ۲۰۲۰، ۲۰۲۱ و ۲۰۲۵چه تعداد خودروی برقی فروخته خواهد شد.
نمی‌دانید که چه تعداد هیبرید پلاگین به فروش می‌رسانید و این را هم نمی‌دانید که چه تعداد موتورهای درون‌سوز را خواهید فروخت. تنها پاسخ انعطاف‌پذیری برای داشتن امکان عرضه هر سه نوع است.»
این رویکرد می‌تواند به خودروساز کمک کند تا جلوی بیکار ماندن برخی از کارخانه‌ها را بگیرد در حالی‌که سایر کارخانه‌ها نمی‌توانند با تفاوت تقاضای واقعی با پیش‌بینی‌ها خود را تطبیق دهند.
این استراتژی همچنین مستلزم آن است که ب‌ام‌و، پلت‌فرم‌های «مقاوم در مقابل تغییرات آینده» را پدید آورد که بتوانند موتورهای الکتریکی و درون‌سوز را در صورت نیاز به کار گیرند.
سدان سری ۳ و کراس‌اوور X۳ احتمالا از اولین خودروهایی هستند که همه انواع موجود پیشرانه را خواهند داشت.
ب‌ام‌و تایید کرده است که یک X۳ با پیشرانه برقی را در سال ۲۰۲۰ معرفی خواهد کرد و انتظار می‌رود در سال ۲۰۱۹ یا ۲۰۲۰، سری ۳ الکتریکی پس از طراحی مجدد این خودروی سدان جمع‌وجور به بازار بیاید.
هم سری ۳ و هم X۳ معماری خوشه‌ای CLAR ب‌ام‌و را خواهند داشت؛ یک پلت‌فرم بسیار انعطاف‌پذیر خودرو که با هر یک از پیشرانه‌ها طبق برنامه سازگار خواهد بود.
الیور زیپس، عضو هیات‌مدیره ب‌ام‌و AG و مسئول تولید، در این مورد می‌گوید: «استراتژی ما برای آینده این است که همه پیشرانه‌ها را یک‌جا در نظر بگیریم، صرف‌نظر از اینکه این موتور کاملا برقی و باتری‌دار، هیبرید یا کاملا درون‌سوز باشد، می‌توانید هیبرید را در خط مونتاژ، درست کنار دیزل یا باتری الکتریکی در خط تولید ببینید. این تنها راه ماست که با انعطاف‌پذیری لازم به تقاضای بازار پاسخ دهیم چون تقاضا را نمی‌دانیم.»
این رویکرد، فاصله زیادی با فلسفه امروز دارد. هنگامی‌که ب‌ام‌و در سال ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ خودروی هیبریدی اسپرت i۳ کامپکت و اسپرت i۸ پلاگین هیبرید را عرضه کرد، سیستم تولید اختصاصی خود را در کارخانه مونتاژ لایپزیگ، آلمان به وجود آورد.
به گفته زیپس تاسیسات لایپزیگ «یک کارخانه درون یک کارخانه بود، کاملا جدا از هم. استراتژی ما برای آینده چنین چیزی نیست.»
زیپس می‌گوید حرکت به مفهوم یکپارچه جدید نیاز به سرمایه‌گذاری در تاسیسات مونتاژ ب‌ام‌و دارد. به‌عنوان مثال، کارگاه‌های بدنه‌سازی باید طوری تغییر کنند که باتری‌های بزرگ را در کف خودرو جا دهند.
این شرکت یک خط جانبی را در داخل کارگاه‌های بدنه‌سازی ایجاد می‌کند تا بتواند کف‌های با شکل‌های مختلف را در ایستگاه اصلی شاسی‌سازی گرد هم آورَد.
از آنجایی که باتری‌های EV بسیار سنگین هستند -حدود ۹۰۰ تا ۲۰۰۰ پوند – داشتن خط مونتاژ باتری در محل یا بسیار نزدیک به کارخانه مونتاژ نیز مهم است.
به این ترتیب از هزینه و پیچیدگی نیاز به حمل چنین اجزای سنگینی اجتناب خواهد شد. کانت فلور، مدیر عامل شرکت ساخت و تولید ب‌ام‌و در اسپارتانبورگ می‌گوید کارخانه ب‌ام‌و در این مکان از زمان آغاز تولید در سال ۲۰۱۵ حدود ۲۵ هزار هیبرید پلاگین X۵ تولید کرده است.
تولید باتری برای این خودرو در حال حاضر داخل سایت انجام می‌شود. در آینده اسپارتانبورگ نسخه‌های EV این خودرو را مونتاژ خواهد کرد.
ب‌ام‌و کراس‌اوورهای X۳ تا X۶ را نیز در اسپارتانبورگ تولید می‌کند و کراس‌اوور بزرگ X۷ در اواخر سال ۲۰۱۸ به آن اضافه خواهد شد. ب‌ام‌و حتی با وجود برنامه تولید نسخه‌های الکتریکی از مدل‌های اصلی آن به تولید زیربرند i ادامه خواهد داد.
جدیدترین آن iNEXT خواهد بود که با دارا بودن ویژگی‌های خودران پیشرفته در سال ۲۰۲۱ به بازار خواهد آمد. اما کروگر می‌گوید که ب‌ام‌و نمی‌خواهد همه خودروهای تمام‌برقی را در یک خط جداگانه بگذارد.
مدیر عامل شرکت ب‌ام‌و می‌گوید: «چیزی که شاید اتفاق بیفتد این است که یک نام تجاری از بین برود. ممکن است در کشاکش میان کسب‌وکار قدیمی و مدرن و در میان، برند کشته شود.»

منبع : اخبار خودرو
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک