به گزارش ایران پلاک - سیاری از شرکت‌های بزرگ خودروسازی از همان ابتدای کار دارای چنین اعتبار بالایی در سطح بین المللی نبوده‌اند و سرگذشت متفاوتی را طی کرده‌اند تا امروز به چنین سطحی برسند، حال در این میان کمپانی خودروسازی BMW نیز دارای تاریخچه و یا نکاتی قابل توجه است که بیشتر ما از آنان بی اطلاع هستیم، به همین منظور گروه خودروبانک یک فیلم در انتهای مقاله بارگذاری کرده است که به نکاتی جالب در رابطه با کمپانی خودروسازی BMW اشاره می‌کند، اما در ادامه چکیده آن را برای شما آماده کرده‌ایم.
۱- کمپانی خودروسازی BMW در طول جنگ جهانی اول و قبل از پیدایش شرکت خودروسازی فعلی، برای نیروی هوایی آلمان و هواپیماهای جنگنده این کشور موتور تولید کرده است.
۲- معاده "ورسای" در سال ۱۹۱۹ میلادی، بزرگ‌ترین دلیلی بود که کمپانی BMW تبدیل به یک شرکت خودروسازی شد. در خصوص پیمان ورسای گفتنی است که در ۲۸ ژوئن سال ۱۹۱۹ میلادی در کاخ ورسای واقع در حومه پاریس به امضا دولت‌های پیروز (انگلیس، روسیه، فرانسه و آمریکا) در جنگ جهانی اول و متحدین شکست خورده (آلمان، عثمانی، ایتالیا، اتریش و مجارستان) رسید و رسما به نخستین جنگ جهانی خاتمه داد.
۳- لوگوی شرکت خودروسازی BMW، ترکیبی از پرچم سفید و آبی ایالت "بایرن" و لوگوی شرکت "Rapp Motor" به عنوان تولید کننده سابق موتورهای هواپیما است که حالا از ترکیب آنان لوگوی فعلی BMW بدست آمده است.
۴- بخش موتورسیکلت سازی BMW با تولید یک موتورسیلکت قوی، توانست در سال ۱۹۳۷ میلادی رکورد سرعت را به نام خود ثبت کند.
۵- خودروی Nazca M۱۲، گران قیمت‌ترین محصول BMW است که در سال ۱۹۹۱ میلادی توسط استودیو "ایتال دیزاین" طراحی شده و مجهز به یک پیشرانه ۵ لیتری ۳۰۰ اسب بخاری است.
۶- تولید اولین خودروی تمام الکتریکی BMW به سال۱۹۷۲ میلادی باز می‌گردد.
۷- دفتر مرکزی BMW با الهام از موتورهای تولیدی این شرکت طراحی شده است!.
۸- در کارنامه فعالیت کمپانی خودروسازی BMW، طراحی فضای داخل کابین هواپیما و قطارهای شهری نیز دیده می‌شود.
۹- بی.ام.و خودروی لامبورگینی اختصاصی خود را تولید کرد. خودروی M۱ می‌تواند یکی از محصولات اسپرت BMW به شمار آید که در طراحی ظاهری خود بسیار شبیه به محصولات لامبورگینی طراحی شده است.
۱۰- دو کمپانی خودروسازی "مینی" و "رولزرویس" به عنوان زیرمجموعه‌های BMW شناخته می‌شوند.
۱۱- کمپانی خودروسازی BMW در دهه ۵۰ میلادی تقریبا بخشی از شرکت خودروسازی "مرسدس بنز" بود.
۱۲- شرکت خودروسازی BMW اولین محصول خود را به صورت اختصاصی طراحی نکرده است.
۱۳- قطعات BMW را می‌توان بدون هیچ مشکلی از یک وسیله نقلیه به خودروی دیگر منتقل کرد و از آنان استفاده کرد.
۱۴- دروغ آوریل را بسیاری از شرکت‌های خودروسازی استفاده می‌کنند، اما این موضوع برای شرکت خودروسازی BMW تبدیل به یک سنت شده است و هرساله باید یک شیرین کاری و یا دروغ آوریل داشته باشد.
۱۵- جلوپنجره متقارن و کلیوی شکلی که ما بر روی تمامی محصولات BMW شاهد آنان هستیم، تحت عنوان "Kidney Grills" شناخته می‌شود که در واقع کلمه "Kidney" معنی همان "کلیه" را می‌دهد.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک