به گزارش ایران پلاک - بیشتر ما وقتی می‌خواهیم سوار بر ماشین شخصیمان شویم که برای ساعت‌ها زیر آفتاب بوده و کاملا داغ شده است، سعی داریم آن را سریع‌تر خنک کنیم که یکی از روش‌های معمول می‌تواند روشن کردن کولر اتومبیل باشد، اما آیا این راه درست است و می‌تواند در سریع‌ترین زمان ممکن حرارت موجود در فضای داخل کابین را از بین ببرد یا خیر؟!
پاسخ به این سوال می‌تواند متفاوت باشد، اما موسسه " Consumer Reports" یک ویدیو در این رابطه منتشر کرده است که به شما روش صحیح خنک کردن کابین و از بین بردن حرارت موجود در داخل کابین را آموزش می‌دهد که نه تنها به سریع‌تر خنک شدن کابین کمک می‌کند، بلکه احتمال خرابی را در سیستم کاهش داده و طول عمر آن را بیشتر می‌کنند.
یکی از مواردی که در گزارش " Consumer Reports" به آن اشاره شده است، خاموش کردن سیستم تهویه مطبوع کابین یا همان "کولر" است که وقتی اتومبیل ثابت باشد، چندان کمک زیادی به خنک شدن فضای داخل کابین نمی‌کند. پس برای خنک کردن بهتر فضای داخل کابین وقتی برای چندین ساعت زیر آفتاب بوده است، اول از همه باید سیستم تهویه مطبوع کابین را خاموش کرد و سپس پنجره‌های اتومبیل و دریچه‌های سیستم تهویه مطبوع را در حال حرکت باز کنید تا هوای آزاد وارد کابین شود.
هنگامی که هوای طبیعی و خنک از دریچه‌های سیستم تهویه مطبوع وارد کابین شد، لازم است که پنجره‌های جلو را کامل ببندید و سپس پنجره‌های عقب را اندکی باز نگه دارید و کولر خود را روشن کنید تا هوای گرم باقی مانده از داخل کابین بیرون برود

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک