به گزارش ایران پلاک - تویوتا CHR جدیدترین محصول ایرتویا و یکی از جدیدترین محصولات کمپانی تویوتا است که همزمان با بازارهای جهانی به ایران نیز راه یافته و اخیراً اولین سری این خودرو توسط ایرتویا تحویل داده شده است. تویوتا CHR در بازار ایران با دو پیشرانه ۱.۸ هیبریدی و ۱.۲ لیتری توربو عرضه می‌شود و قیمت آن توسط ایرتویا بین ۱۸۰ الی ۲۱۵ میلیون تومان اعلام شده است.
مطمئناً تویوتا CHR یکی از مدرن‌ترین و بهترین محصولات تویوتا است و تکنولوژی های کاربردی و مفیدی روی آن استفاده شده است اما در بازار آزاد و در مورد قیمت‌گذاری این خودرو داستان متفاوتی صورت گرفته که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.
بازار لجام گسیخته بازار آزادی خودرویی ایران هر آنچه علاقه داشته بر سر قیمت تویوتا CHR آورده و اگر به آگهی‌های فروش این خودرو نگاهی بیندازید متوجه می‌شوید که قیمت مدل هیبریدی این خودرو حتی به مرز ۲۴۵ میلیون تومان نیز رسیده است در صورتیکه گران‌ترین مدل این خودرو که مدل توربو AWD است توسط ایرتویا با قیمت ۲۱۵ میلیون تومان فروخته می‌شود. قطعاً تویوتا CHR با تمام شایستگی‌هایش در بازار ایران با قیمت ۲۴۵ میلیون تومان هیچ شانسی برای مبارزه با خودروهایی چون تویوتا RAV۴ و یا دیگر شاسی‌بلندهای سایز بزرگ‌تر این رنج قیمتی ندارد و به نظر می‌رسد این یک حباب قیمتی ایجاد شده در بازار آزاد است که صرفاً هیجانی و برای عرضه یک خودروی جدید بوده و به زودی با عرضه بیشتر این خودرو قیمت‌ها تعدیل پیدا کرده و در محدوده ۲۰۰ میلیون تومان محدود می‌شوند.
در کنار قیمت‌گذاری تویوتا CHR نام‌گذاری جالب این خودرو در بازار است که البته سابقه‌ای طولانی دارد. حال در بازار آزاد تویوتا CHR با مدل‌هایی چون داینامیک، تیتانیوم، تیپ Lounge و در مواردی تیپ استایل شناخته می‌شود که در مواردی زحمت کشیده‌اند و آن را به اشتباه به جای Style به صورت Staile نوشته‌اند! یعنی فردی که قصد دارد یک خودروی ۲۳۰ میلیونی را بفروشد حتی به خود زحمت نداده تا متوجه شود کلمه‌ای که برای مشتری بیچاره به عنوان تیپ خودرو نوشته از نظر املایی درست است یا خیر!
معمولاً در بازار آزاد نام‌هایی متداول می‌شوند که گاهاً مضحک نیز می‌باشد و معلوم نیز منشا آن‌ها از کجا است و می‌توانیم به اصطلاح "داشبورد سوناتایی" اشاره کنیم که حتی در لیست مشخصات دنا در وبسایت ایران خودرو نیز به همین صورت نوشته شده بود!
اما در نهایت باید منتظر تعدیل بزودی قیمت تویوتا CHR در بازار آزاد باشیم که مطمئناً با عرضه بیشتر این خودرو به زودی محقق خواهد شد.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک