به گزارش ایران پلاک ، مسئولین دولتی آلمان اواسط هفته جاری اعلامیه جدیدی در مورد خودروهای دیزلی متهم به تقلب در تست‌های آلایندگی را به اطلاع خودروسازان رساند.
ظاهرا دولت آلمان راضی شده ‌است که به جای تغییرات مکانیکی روی موتورهای دیزل آلوده، تنها به به‌روزرسانی نرم‌افزار آنها به نسخه غیرمتقلب و البته پاک‌تر رضایت دهد.
این اعلامیه شامل ۲ میلیون دستگاه خودروی دیزلی است که خریداران آلمانی مجبور به مراجعه به تعمیرگاه برای رفع نقض هستند.
دولت آلمان وقتی که با خودروسازان این کشور در مورد هزینه‌های به روزرسانی سخت‌افزاری خودروهای آلوده مشورت کرده بود، به این نتیجه رسید که هزینه میلیارد دلاری فراخوان را کمی تعدیل کند و تنها به به‌روزرسانی نرم‌افزاری خودروهای آلوده رضایت دهد.
با این وجود در اجلاس شهری که روز چهارشنبه برگزار خواهد شد، مساله مقررات منع عبور و مرور خودروهای دیزلی در شهرهای بزرگ آلمان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
موضوع منع عبور و مرور خودروهای دیزلی مساله مهم و حتی سرنوشت‌سازی است که احتمالا تاثیر زیادی روی انتخابات ملی پیش روی آلمان در ماه آینده خواهد داشت.
همچنین اجلاس امروز به بررسی چگونگی برگرداندن خودروساز بزرگ آلمانی به نام فولکس‌واگن به فضای مثبت کسب‌وکاری خواهد پرداخت. فولکس‌واگن که از سپتامبر سال ۲۰۱۵ میلادی به رسوایی دیزلی متهم شد، یکی از پایه‌های مهم ارتقای اقتصاد آلمان است و در صورت کاهش سودآوری این شرکت باید نگران کل صنعت خودرو در آلمان بود.
باز گردیم به فراخوان دیزلی؛ همانطور که گفتیم در این فراخوان خودروسازان قبول کرده‌اند که حدود دو میلیون دستگاه خودروی دیزلی آلوده را به وسیله به‌روزرسانی نرم‌افزار کنترل پیشرانه یا ECU تا حدی پاک‌تر کنند اما با وجود کم‌هزینه‌تر بودن گزینه تغییرات‌ نرم‌افزاری به جای سخت‌افزاری، این گزینه هزینه ۳۰۰ میلیون یورویی برای خودروسازان خواهد داشت.

منبع : اخبار خودرو
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک