به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو ، نیسان با تولید این خودرو نشان داد که میتواند در آینده اتومبیل های الکتریکی اسپرت با طراحی رادیکالی بسازد که از بلیدگلایدر الگو گرفته باشند.
این خودرو که همزمان با آغاز المپیک ریو به نمایش درآمده شباهت زیادی با نسخه اصلی بلیدگلایدر دارد که در نمایشگاه توکیو در سال ۲۰۱۳ ارائه شد و به خصوص آرایش غیرمعمول ۳ نفره خود را حفظ کرده است.
نیسان هدف از تولید این خودرو را مطالعه بر روی امکان ساخت اتومبیل های الکتریکی با کارایی بالا و قابلیت استفاده روزمره بیان کرده است. این اتومبیل تمام الکتریکی از باتری لیتیوم یون با ظرفیت ۲۲۰ کیلووات برخوردار است که انرژی مورد نیاز موتورهای الکتریکی ۱۳۰ کیلوواتی را فراهم میکند. برای هر محور یک موتور در نظر گرفته شده است.
با طول کلی ۴۳۰۰ میلی متر، فقط اندکی کوتاه تر از فورد فوکوس میباشد و عرض آن نیز کمی بیش از این هاچ بک است. اما در ارتفاع با ۱۵ سانتی متر کمتر از فوکوس فقط ۱۳۰۰ میلی متر میباشد. بلیدگلایدر چندان هم خودروی سبک وزنی نیست و با ۱۳۰۰ کیلوگرم تقریبا هم وزن خودروی تمام الکتریکی بی او م i3 است. البته از نظر ویژگی های دینامیکی این دو خودرو قابل مقایسه با یکدیگر نبوده و نیسان میتواند به حداکثر ۱۹۰ کیلومتر سرعت و شتاب صفر تا صد کمتر از ۵ ثانیه دست یابد.
برخی منابع آگاه از احتمال تولید این خودرو یا خودرویی مشابه بلیدگلایدر توسط نیسان در آینده خبر میدهند و گفته میشود این اتومبیل یک کانسپت صرف نبوده و یک نمونه اولیه کاربردی میباشد.
رول دوریس مدیر بازاریابی و فروش جهانی نیسان در این باره گفته است که برنامه ای برای تولید بلیدگلایدر در آینده نزدیک وجود ندارد اما مطالعاتی در خصوص کشش بازار برای تولید یک خودروی اسپرت الکتریکی در حال انجام است. همچنین این نکته که این خودرو از قطعات مشترک زیادی با نیسان لیف بهره میبرد میتواند دلیل دیگری برای تولید انبوه آن در آینده باشد.

منبع : autoexpress
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک