پورشه ۷۱۸ باکستر و باکستر S که نام ۷۱۸ را زنده می کند دارای موتور تخت چهار سیلندر است که در خودروی اسپرت موتور وسط پورشه ۷۱۸ به کار می رفت که اواخر دهه ۱۹۵۰ و اوایل ۱۹۶۰ در رقابت های متعددی پیروز شده بود. اکنون که باکستر با موتوری توربوشارژ عرضه می شود این خودروساز آلمانی تلاش کرده تا نامی متفاوت برای آن اعلام کند تا با ۹۱۱ توربو و توربو S کنونی اشتباه نشود.
باکستر استاندارد از موتور ۲٫۰ لیتری چهار سیلندر تخت توربو با قدرت ۳۰۰ اسب بخار و گشتاور ۲۸۰ فوت پوند بهره می برد در حالی که باکستر S به موتور ۲٫۵ لیتری توربوشارژ با قدرت ۳۵۰ اسب بخار و گشتاور ۳۰۹ فوت پوند مجهز است. باکستر S هم چنین دارای توربوشارژری با هندسه توربین متغیر است که نه تنها به افزایش قدرت آن بلکه به بهبود مصرف سوخت تا ۱۴ درصد کمک می کند.

پورشه هم چنین سیستم تعلیق این خودرو را تیون کرده و مدل های باکستر و باکستر S را به ترمزهای بهتر مجهز کرده است. به گفتهاین خودروساز تمام قسمت های بدنه این خودرو به جز در صندوق عقب، شیشه جلو و سقف تاشوی آن تغییر یافته است. در داخل این خودرو پانل داشبورد با طراحی نوین، جدیدترین نسل مدیریت ارتباط پورشه با نمایشگر لمسی زیبا تعبیه شده است. ناوبری همچنان به صورت یک آپشن در این خودرو عرضه می شود.

هر دوی این مدل ها به صورت استاندارد یا گیربکس دستی شش سرعته عرضهمی شوند. شتاب صفر تا صد باکستر ۴٫۵ ثانیه و شتاب گیری باکستر S 4.0 ثانیه است.

----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک