به گزارش ایران پلاک ، ولوو با این مدل برای اولین بار وارد سگمنت SUV های کوچک خواهد شد.
تصاویر تبلیغاتی این شرکت در واقع هیچ چیز درباره کوچکتر شاسی بلند شهری خودروساز سوئدی را نشان نمی‌دهد. اما بعید نیست که این خودرو به کانسپت ۴۰٫۱ که سال گذشته در مقر این شرکت در سوئد معرفی شد، شبیه باشد.اگر اینطور باشد، XC۴۰ سبک و سیاق طراحی اش را از مدل های بزرگ خانواده XC همچون XC۶۰ و XC۹۰ وام گرفته ولی یک کپی کاری صرف از آنها نیست.
XC۴۰ در سگمنت به شدت رقابتی کراس اورهای کوچک حضور خواهد یافت و مشتریان هدف آن قشر جوان هستند. برای این منظور ولوو وعده داده که رنگ بندی متنوعی را برای آن در نظر خواهد گرفت.
XC۴۰ روی پلتفرم جدید ماژولار کامپک(CMA) شرکت ولوو که طی سالهای آتی چندین مدل کوچک این شرکت و جیلی(شرکت مادر ولوو) روی آن سوار خواهند شد، ساخته می‌شود. همچنین موتور جدید توربوشارژ ۱٫۵ سه سیلندر ولوو برای اولین بار روی XC۴۰ قرار خواهد گرفت.
همچنین در فهرست پیشرانه های این خودرو یک موتور چهار سیلندر و یک موتور هیبریدی دیده می‌شود. این خودرو به طور استاندارد دیفرانسیل جلو است و مشتریان با پرداخت هزینه بیشتری می‌توانند نسخه دو دیفرانسیل آن را سفارش دهند.
ولوو اعلام کرده که این شاسی بلند کوچک به زودی معرفی خواهد شد و بعید نیست که در نمایشگاه خودرویی فرانکفورت در پاییز شاهد آن باشیم.

منبع : عصر خودرو
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک