به گزارش ایران پلاک - نگین خودرو، نماینده عرضه و خدمات پس از فروش محصولات رنو در بازار کشور، ۴ محصول اصلی رنو را به نمایشگاه بین المللی شیراز آورد و در معرض دید عموم قرار داد تا علاقه مندان بیشتر با محصولات رنو آشنا شوند.
رنو کولیوس
احتمالا می‌دانید که خودروی شاسی بلند سایز متوسط رنو براساس اطلاعات ارائه شده، پلتفرمی مشترک با نیسان X-Trial دارد که در بازارهای جهانی و همچنین بازار کشور، به عنوان یک رقیب اصلی برای هیوندای سانتافه، نیسان ایکس- تریل و یا حتی خودروی تویوتا RAV۴ به شمار خواهد آمد که با توجه به رنج قیمت حدودا ۱۹۹ میلیون تومانی آن برای عرضه به مشتریان، می‌توان ارزش خرید نسبتا بالایی برای آن متصور شد.
علاوه بر این، خودروی شاسی بلند رنو کولیوس دارای طول ۴۶۷۲ میلی متر، عرض ۱۸۴۳ میلی متر و ارتفاع ۱۶۷۸ میلی متر است که برای تامین انرژی حرکتی آن، شرکت سازنده از دو پیشرانه‌ ۲ لیتری چهار سیلندر ۱۵۰ اسب بخاری و یک پیشرانه ۲.۵ لیتری ۱۸۶ اسب بخاری استفاده کرده است که به انتخاب مشتری همراه با دو جعبه دنده شش سرعته اتوماتیک یا شش سرعته دستی عرضه خواهد شد که در بازار کشور، شاهد فعالیت پیشرانه ۲.۵ لیتری چهار سیلندر با حداکثر قدرت ۱۷۰ اسب بخار و گشتاور ۲۳۳ نیوتن متر به همراه جعبه دنده اتوماتیک CVT هستیم که یک شتاب ۹.۸ ثانیه و حداکثر سرعت ۱۹۹ کیلومتر بر ساعت به همراه داشته است.
رنو تالیسمان
در قدم اول برای استارت زدن پروژه رنو تالیسمن که هم اکنون شاهد حضور آن در نمایشگاه بین المللی شیراز هستیم، شرکت سازنده و طراحان از یک چهارچوب ۴.۸۶ متری در طول، ۱.۸۷ میلی متری در عرض، ارتفاع ۱.۴۶ متری و همچنین فاصله بین دو محور ۲.۸۱ متری استفاده کرده‌اند که برای تامین انرژی حرکتی این خودرو، پیشرانه‌های مختلف بنزینی و دیزلی مورد استفاده قرار می‌گیرد که بر روی مدل‌های وارد شده به کشور از پیشرانه ۱۶۱۸ سی سی چهار سیلندر استفاده شده است که دارای استانداردهای یورو۶ بوده و به ازای کارکرد ۱۰۰ کیلومتری خود، تنها ۵.۶ لیتر سوخت در سیکل ترکیبی مصرف می‌کند.
در ادامه گفتنی است که این پیشرانه چهار سیلندر با حجم ۱.۶ لیتری، در دور موتور ۶۰۰۰ قادر به تولید ۱۹۰ اسب بخار قدرت و همچنین در ۲۵۰۰ دور بر دقیقه قادر به تولید ۲۶۰ نیوتن متر گشتاور خواهد بود که با ارسال این نیرو از طریق جعبه دنده ۷ سرعته دوکلاچه به سمت چرخ‌های اتومبیل، حداقل شتاب صفر تا صد ۷.۶ ثانیه و حداکثر سرعت ۲۳۷ کیلومتر بر ساعت برای این خودروی سدان زیبا و جذاب به ارمغان می‌آورد.
رنو داستر
علاوه بر محصولات جدید نگین خودرو، کراس اوور خوش فروش رنو داستر نیز در دو مدل تک محور محرک و چهارچرخ محرک در غرفه نگین خودرو دیده می‌شود که هردوی آنان در طول ۴۳۱۵ میلی متر، عرض ۲۰۰۰ میلی متر، ارتفاع ۱۶۳۴ میلی متر و فاصله بین دو محور ۲۶۷۲ میلی متر ساخته شده‌اند و از یک پیشرانه ۲ لیتری چهار سیلندر سود می‌برد.
در خصوص این پیشرانه ۲ لیتری چهار سیلندر گفتنی است که با مصرف سوخت ۹.۷ لیتر در شهر، ۶.۴ لیتر در خارج از شهر و در مجموع با مصرف ترکیبی ۷.۵ لیتر سوخت به ازای کارکرد ۱۰۰ کیلومتر، می‌توان در دور موتور ۵۵۰۰ حداکثر ۱۳۵ اسب بخار قدرت و در دور موتور ۳۷۵۰ حداکثر ۱۹۵ نیوتن متر گشتاور از این پیشرانه استخراج کرد و برای ثبت شتاب ۱۰.۷ ثانیه و بیشینه سرعت ۱۷۰ کیلومتر بر ساعت بکار گرفت.
رنو سیمبل
در آخر هم به خودروی سدان کوچک شهری رنو، یعنی خودروی "سیمبل" خواهیم رسید که اولین نسل آن در سال ۱۹۹۹ عرضه شد. رنو سیمبل در ادامه راه و در نسل سوم، جایگزین رنو تندر ۹۰ شد و هم اکنون در بازارهای خارجی با نام داچیا لوگان شناخته می‌شود، اما در بازار کشور با نام و نشان رنو به مشتریان عرضه می‌شود.
برای تامین انرژی مورد نیاز این خودرو در بازار کشور، پیشرانه چهار سیلندر ۱.۶ لیتری انتخاب شده است که با مصرف سوخت ترکیبی ۵.۸ لیتر، حداکثر قدرت خروجی آن در ۵۷۵۰ دور بر دقیقه به حداکثر ۱۰۵ اسب بخار و گشتاور آن هم در دورهای پایین‌تر، به حداکثر ۱۴۵ نیوتن متر خواهد رسید که توسط جعبه دنده ۴ سرعته خودکار به سمت چرخ‌ها هدایت می‌شود.
در پایان هم بد نیست بدانید که خودروی رنو سیمبل در طول ۴۳۴۸ میلی متر، عرض ۱۷۳۳ میلی متر، ارتفاع ۲۶۳۴ میلی متر و همچنین فاصله بین دو محور ۲۶۳۴ میلی متر ساخته شده است که در مجموع از این ابعاد و اندازه، حداقل وزن ۱۰۸۱ کیلوگرمی بدست آمده است.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک