به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو ، به گفته مدیران جنرال موتورز با عرضه این خودروی موتور وسط که کوروت C8 نامیده شده و لقب امپراطور به خود گرفت است فروش نسل فعلی موتور جلوی کوروت C7 و همچنین کوروت Z06 گرند اسپرت تا سال ۲۰۲۱ ادامه خواهد داشت.
هرچند این منابع از عرضه نسل جدید کوروت صرفا به صورت موتور وسط خبر میدهند اما به نظر میرسد تولید نسخه موتور جلو و ارزان قیمت تر آن برای طبقه متوسط جامعه نیز در دستور کار قرار بگیرد.
اولین شایعات در خصوص ورود نسل جدید کوروت در سال ۲۰۱۴ به گوش رسید و نام «زورا» که برگرفته از خالق کوروت یعنی زورا آرکوس دانتوف میباشد برای آن انتخاب شده است. قرار گرفتن موتور، در پشت کابین به طور کلی مشخصات دینامیکی و سواری این اتومبیل را تغییر خواهد داد و آن را قابل رقابت با فورد GT و فراری ۴۸۸ GTB خواهد کرد. این خودرو همانند آکیورا NSX و پورشه ۹۱۸ میتواند به پیشرانه هیبریدی نیز مجهز باشد. اگر این خبر صحت داشته باشد با توجه به زمان عرضه که احتمالا اواخر ۲۰۱۸ باشد، پس در حال حاضر مهندسان جنرال موتورز به شدت در حال کار بر روی سیستم های الکتریکی پیشرانه هیبریدی هستند. هرچند نباید انتظار داشت این اتومبیل با پیشرانه برقی بیش از ۱۰ تا ۱۵ مایل حرکت کند.
البته با توجه به خبر اخیر منتشر شده از جنرال موتورز در خصوص سرمایه گذاری ۸۰۰ میلیون دلاری بر روی انرژی های پاک در تاسیسات کنتاکی (یعنی جایی که کوروت هم در آنجا تولید خواهد شد)، میتوان به قابلیت های بیشتر کوروت جدید در عرصه هیبریدی نیز امیدوار بود.

منبع : motortrend
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک