به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو ، فورد فوکوس RS 2016 در حال حاضر هم نسبت به رقبایش از قدرت و گشتاور بالاتری برخوردار است، اما اروپایی ها باز هم خواستار قدرت بیشتری هستند. بنابراین بخش پرفورمنس فورد دست بکار شده تا در نسخه مانتون از این هاچ بک هیجان انگیز چهار چرخ متحرک انرژی بیشتری بیرون بکشد.
این فورد جدید با ۳۷۰ اسب بخار قدرت و ۳۷۶ فوت پوند گشتاور، به ترتیب در قدرت و گشتاور ۲۰ و ۲۶ واحد نسبت به مدل اکوبوست عادی با موتور چهار سیلندر ۲٫۳ لیتری توربو افزایش داشته است.
بخش پرفورمنس فورد با همکاری شرکت انگلیسی مانتون که قبلا در ارتقا فورد فوکوس ST با یکدیگر همکاری کرده بودند، اقدام به ارائه پکیج افزایش قدرت فوکوس RS نموده است. نصب این مجموعه نیاز به برنامه ریزی مجدد ECU، فیلترهای هوای پرقدرت، بروز رسانی سوپاپ های چرخاننده هوا و منیفولدهای آلیاژی دارد. با نصب این مجموعه شتاب صفر تا صد فوکوس RS مانتون به ۴٫۵ ثانیه میرسد و حداکثر سرعت آن در همان ۱۶۵ مایل بر ساعت ثابت باقی خواهد ماند.
قیمت این پکیج افزایش قدرت ۱۱۷۵ دلار بوده و فقط در بازار اروپا در دسترس میباشد. نصب این مجموعه بر روی خودرو در نمایندگی های فورد تنها یک ساعت و نیم به طول انجامیده و تغییری در گارانتی خودرو ایجاد نمیکند. علاوه بر این مجموعه، مانتون در وبسایت خود بسته های بروز رسانی دیگری را نیز برای فورد فوکوس RS در نظر گرفته است که فعلا منحصر به بازار اروپا میشود، اما مدیرعامل این شرکت گفته است که در حال انجام مقدمات ورود به بازار آمریکا نیز میباشد.
کن اندرسون (مدیر عامل مانتون) در این باره گفته است : « برنامه هایی بر معرفی نسخه های ارتقا یافته فورد فوکوس RS در بازار آمریکا وجود دارد. زمان قطعی برای این امر منوط به انجام آزمایش های لازم و کسب مجوزها است. »

منبع : motortrend
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک