به گزارش ایران پلاک - شرکت خودروسازی لیفان در حال تلاش است تا به بخش ماشین‌های "شاسی بلند کامپکت" که یک بازار داغ رقابتی دارد، ورود پیدا کند. به همین منظور اخیراً از جدیدترین خودروی شاسی بلند خود تحت عنوان "Pengfei"صحبت کرده که تولید و عرضه آن در کشور چین برای ماه سپتامبر سال جاری برنامه ریزی شده است و به نظر می‌رسد که به طور انحصاری در بازار این کشور ارائه شود.
با این حال، خودروی شاسی بلند کامپکت لیفان دارای طول کلی ۴۳۹۰ میلی متر، عرض ۱۸۲۰ میلی متر، ارتفاع ۱۷۱۵ میلی متر و همچنین دارای فاصله بین دو محور ۲۶۱۰ میلی متر است که شرکت سازنده از چراغ‌های مرسوم و آشنای خود بر روی این شاسی بلند، از یک نشان بزرگ در قسمت جلو و بر روی درب عقب کابین و همچنین در پایان از یک سپر بزرگ با جلوپنجره شش ضلعی مشبک استفاده کرده است که به نظر می‌رسد از روی محصولات شاسی بلند هیوندای و یا آئودی الگوبرداری شده باشد.
ویژگی‌های لیفان Pengfei تا به اینجای کار خوب بوده است، اما در مقابل پیشرانه آن چندان چنگی به دل نمی زند، زیرا در حالی که رقبای موجود در این سگمنت از پیشرانه‌های کوچک و توربوشارژر استفاده می‌کنند، شرکت خودروسازی لیفان برای تامین انرژی حرکتی این خودرو تنها از یک پیشرانه ۲ لیتری چهار سیلندر تنفس طبیعی استفاده کرده است که حداکثر خروجی آن به ۱۴۱ اسب بخار می‌رسد و اصلاً برای یک شاسی بلند کامپکت همچون لیفان Pengfei مناسب نیست، بویژه اینکه نیروی تولیدی موتور از طریق جعبه دنده ۶ سرعته دستی و یا ۵ سرعته اتوماتیک تنها به چرخ‌های جلوی لیفان Pengfei ارسال می‌شود.
در پایان خودروی شاسی بلند لیفان Pengfei در طراحی ظاهری و امکانات خود نمره قبولی دریافت می‌کند و می‌توان انتظار یک قیمت گذاری رقابتی را برای آن داشت.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک