به گزارش ایران پلاک - با ارائه قدرت ۴۰۰ اسب بخاری در نسخه فول T۸، ولوو XC۶۰ جدید خودرویی کند و تنبل نیست. اما افرادی که خواهان قدرتی بیشتر هستند می‌توانند سری به گاراژ پولستار بزنند زیرا این بازوی پرفورمنس ولوو در حال ارائه‌ی پکیج قوای محرکه برای کراس اوور کامپکت سوئدی است. اگرچه که این پکیج یک دگرگونی کامل محسوب نمی‌شود اما گفته می‌شود تجربه رانندگی بسیار بهتری را ایجاد می‌کند.
پولستار روی ۵ بخش کلیدی از قوای محرکه تمرکز دارد. همچنین تعویض‌های گیربکس سریع‌تر شده و نقاط تعویض دنده برای ایجاد بیشترین گشتاور باز تنظیم شده است. همچنین در سر پیچ‌ها شاهد نگه‌داشتن دنده‌ سنگین‌تر هستیم درحالی‌که پدال گاز نیز برای ایجاد پاسخ سریع‌تر بازنگری شده است. پیشرانه نیز قدرت بیشتری ایجاد می‌کند.
البته تنها ۲۱ اسب بخار افزایش رخ داده اما این میزان قدرت برای برابری با XC۹۰ با همان قوای محرکه کافی بوده و هر دو را به قدرتمندترین نمونه‌های جاده‌ای تاریخ ولوو بدل کرده است؛ اما قدرت ۴۲۱ اسبی XC۶۰ باعث شده این خودرو سریع‌ترین ولووی تاریخ نیز نامیده شود.
معاون بخش تحقیق و توسعه پولستار گفته است:
هدف ما ایجاد پرفورمنس مفید برای استفاده در شرایط رانندگی روزمره برای مالکانی است که تجربه رانندگی بهتری را می‌خواهند. XC۶۰ جدید پایه و اساس عالی برای کار روی شاسی دینامیک و قوای محرکه محسوب می‌شود. این خودرو با تیونینگ پولستار یک مدل واقعی برای راننده به شمار می‌رود.

منبع : ایران جیب
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک