خودروساز فرانسوی رنو مدل شاسی بلند کپتور و مدل کامپکت کوییت را در کارخانه خود در شهر برزیلی کوری تیبا تولید خواهد کرد.
به گزارش ایران پلاک به نقل از ایسنا، کارلوس گن – مدیر عامل رنو – در کریتیبا به خبرنگاران گفت: این شرکت انتظار دارد بازار خودروی برزیل پس از کاهش فروش چشم‌گیری که در بحبوهه چند دهه اخیر این کشور داشت ثبات پیدا کند.
گن، مدیر عامل و رییس هیات مدیره رنو نیسان الاینس است. دو مدل جدید در سال ۲۰۱۷ به دست واسطه‌های فروش در برزیل خواهند رسید و به این شرکت فرانسوی کمک می‌کنند سهم بازار خود را از ۶.۷ درصد کنونی افزایش دهد.
مدیر عامل رنو گفت: این شرکت سهم هشت درصدی را هدف گرفته و براین باور است که پتانسیل افزایش سهم بازارش به ۱۰ درصد در سال‌های آینده وجود دارد.
کالوس گن که برزیلی‌تبار است، اظهار کرد: در حال حاضر رنو احیای بازار خودروی برزیل را با امید زیادی می‌بیند و تصور نمی‌کند بازار برزیل در حدود فروش سالانه دو میلیون خودرو بماند.
سهم بازار رنو در برزیل از پایین چهار درصد در سال ۲۰۰۹ رشد چشم‌گیری داشت، زیرا این شرکت به ظرفیت تولید در این کشور افزود و مدل‌های جدید محبوبی مانند شاسی بلند کامپکت داستر را عرضه کرد.
براساس گزارش رویترز، با این همه فروش خودرو در برزیل از رکود سال ۲۰۱۲ به دلیل رکود اقتصادی و سیاست‌های صنعتی غیرموثر و ناکارآمد کاهش یافته است.
خودروسازان انتظار دارند این بازار پس از رشد منفی شدیدی که تجربه کرده است و طی آن فروش به پایین‌ترین سطح در یک دهه گذشته در طول نیمه اول سال رسید ثبات پیدا کند.
کالوس گن اظهار کرد: برزیل پتانسیل فروش سالانه حدود ۳.۵ تا چهار میلیون خودرو را دارد.
وی همچنین عنوان کرد: این شرکت برای رشد قوی‌تر در سال‌های آینده به بازارهای نوظهور دیگری مانند هند و آفریقا چشم دوخته است.
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک