به گزارش ایران پلاک ،نخستین روز تیرماه فرا رسید و فصل سفرهای تابستانی آغاز شد. به همین دلیل جاده‌ها در چند روز آینده شلوغ خواهند شد. بر همین پایه هر سال پلیس راهور طرح تابستانی در جاده‌های سراسر کشور برگزار می‌کند تا با تصادف کمتر، مزایای تعطیلات بر هزینه‌های آن بچربد. به گفته پلیس، امسال تجهیزات و امکانات بیشتری از‌جمله دوربین‌های هوشمند برای کنترل رانندگان خاطی استفاده می‌شود.
امسال هم‌زمان با تعطیلات عید فطر در هفته آینده سفرهای تابستانی مردم شروع شود. طرح تابستانی پلیس راهور از امروز آغاز و تا شنبه اول مهر ماه ادامه خواهد داشت. البته برخی مواقع این تعطیلات ختم به خیر نمی‌شوند و جاده‌ها آبستن حوادث زیادی می‌شوند. امسال هم پلیس تمام توان خود را به کار خواهد گرفت تا آمار سوانح و تصادفات جاده‌ای کاهش یابد،گویا بر همین اساس، هشدار پلیس به رانندگان خاطی محکم‌تر از سال‌های قبل خواهد بود.
خط قرمزهای پلیس
سرهنگ عین‌الله جهانی، معاون پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با بیان اینکه سفرهای تابستانی امسال با تعطیلات عید فطر هم‌زمان شده است، به روزنامه «دنیای خودرو» می‌گوید: «در ابتدای فصل تابستان میزان سفرهای تابستانی افزایش چشمگیری خواهد داشت و ترافیک متراکم‌تر خواهد بود. بر این اساس در محورهای شمالی و مشهد یعنی در شهرهای زیارتی و سیاحتی پلیس طرح‌های ویژه ترافیکی اجرا خواهد کرد و این مسیرها را با تمام امکانات از‌جمله حضور نیروهای پلیس و دوربین به‌طور کامل کنترل می‌شوند.»
جهانی با تاکید بر اینکه پلیس اجازه نمی‌دهد اقلیتی محدود ایمنی و امنیت مسافران را به خطر بیاندازند، می‌گوید: «تخلفات حادثه‌ساز از‌جمله تجاوز از خط وسط جاده‌ها و حرکت از شانه خاکی، خط‌ قرمز پلیس محسوب می‌شوند و بی‌تردید با چنین تخلفاتی برخورد خواهد شد. همچنین سرعت و سبقت غیرمجاز، تجاوز به چپ، انجام حرکات مارپیچ و نمایشی و … هم جزو مواردی است که پلیس به شدت با این رانندگان برخورد خواهد کرد. ضمن اینکه امسال هم خودروی رانندگان خاطی حداقل به مدت ۷۲ ساعت توقیف می‌شود و از تجهیزات و امکانات بیشتری از جمله دوربین‌های هوشمند نسبت به سال‌های قبل برای کنترل سرعت غیرمجاز رانندگان استفاده
خواهد شد.»
معاون پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در ادامه می‌گوید: «توصیه پلیس این است که مردم نسبت به مدیریت سفر خود از لحاظ زمانی دقت کنند و مردم آگاه باشند اگر همه سفرها در یک مقطع زمانی خاص باشد، امکان دارد مسیر ۴ ساعته را با ۱۲ ساعت طی کنند. بنابراین بهتر است به جای پیشگیری از اتلاف وقت و انرژی در ترافیک‌های سنگین مدیریت زمان داشته
باشند.»
هماهنگی بین دستگاه‌های مربوطه
معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا با اشاره به اینکه مانند سال‌های گذشته همه دستگاه‌های اجرایی و ذیربط در این طرح حضور خواهند داشت، توضیح می‌دهد: «هماهنگی‌های لازم بین پلیس، سازمان راهداری، جمعیت هلال‌احمر، اورژانس، امداد خودروها انجام شده و پلیس راهور ناجا امیدوار است در تابستان امسال مانند نوروز تلفات سوانح، مصدومان و کشته‌های جاده‌ای کاهش داشته باشد.»
گفتنی است در وقوع تصادفات جادهای عوامل انسانی، خودرو و جاده هر کدام در وقوع تصادف سهم خود را دارند. پلیس راهور می‌گوید: «چهار عاملی که بیش‌از ۸۰ درصد تصادفات کشور را رقم می‌زنند عبارتند از تخطی از سرعت مطمئنه، عدم توجه به جلو، انحراف به چپ و همچنین عدم رعایت حق تقدم.»
منبع : اخبار خودرو
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک