به گزارش ایران پلاک ،لوک دونکروولک رئیس واحد طراحی هیوندای باور دارد که فناوری خودروهای خودمختار و سیستم انتقال قدرت برقی می‌تواند عمر بخش MPV کوچک را در بازار طولانی‌تر کند. این طراح ۵۲ ساله مشهور بلژیکی که پیش از جنسیس و هیوندای مدیر طراحی فولکس‌واگن، بنتلی، لامبورگینی و آئودی بوده، در گفت‌وگو با ما تصدیق می‌کند که جانشینی برای ix20 در راه است.
در واقع به نظر می‌رسید که ix20 برند هیوندای کره جنوبی که در بریتانیا چندان پرفروش نبود، پس از راه اندازی SUV جدید و کوچک هیوندای که Kona نام دارد، بساطش را به کلی برچیند. با این حال، دونکروولک – که در آغاز سال ۲۰۱۶ به عنوان معاون ارشد طراحی هیوندای به آن شرکت پیوست، می‌گوید که خودروهای MPV (یا مینی‌ون) را می‌تواند به خوبی با انعطافی که خودران‌ها در اختیار مردم می‌گذارند، تطبیق داد و با حذف موتور درون‌سوز به گزینه‌ای مناسب‌تر و عملی‌تر بدل کرد.
وقتی از دونکروولک ‌پرسیدیم آیا جایگزین ix20 را روی تخته رسم برده است، پاسخ داد: «بله، ما برده‌ایم. ما هنوز اسم آن را ix20 نمی‌توانیم بگذاریم اما بله، چنین چیزی وجود دارد.» وی افزود: «این SUV تمام بخش‌های بازار را آلوده کرده است، واقعا می‌گویم، مخصوصا با توجه به این «عطر و طعم ماجراجویی» که به آن زده‌اند، یک MPV نمی‌تواند به چنین حس و حالی برسد. شاسی بلند قابلیت‌هایی در اختیارتان قرار می‌دهد همراه با بهانه‌ای که باورتان شود فردی پویا هستید. این حس به شما دست می‌دهد که یک عالم سبک زندگی در اختیار دارید. این کار واقعا بازاریابی ناب است.»
«در حال حاضر با توجه به آنچه در حوزه وسایل نقلیه خودمختار اتفاق می‌افتد، در یک نقطه عطف قرار داریم و اگر این همه امکانات کمکی در اختیار داشته باشیم، چرا باید خودمان را محدود به پکیج‌هایی کنیم که در حال حاضر در اختیار داریم؟ حتی بیشتر از آن هم در اختیار داریم هنگامی که خودروها برقی شوند. این مساله انفجاری در کل نظریه پکیج‌سازی و لی‌آوت پدید آورده است.
بنابراین موقعی که نگاهی به آینده بیندازیم، MPV – که منظور من از این اصطلاح استفاده حداکثری از فضایی است که در کف خودرو اشغال می‌کنید- به یک ضرورت تبدیل می‌شود و تقریبا یک گزینه منطقی است. البته ما در واقع در مورد ۱۰ یا ۱۵ سال آینده صحبت می‌کنیم.»
دونکروولک مسئول طراحی Kona نبوده است. او از این خودرو به عنوان خودرویی که دربردارنده «عناصری منحصر به فرد» است، یاد می‌کند که با سایر مدل ها در مجموعه محصولات هیوندای وجه اشتراکی ندارد چون او پس از آن به هیوندای پیوست که استودیو کالیفرنیای هیوندای در مسابقات داخل سازمانی برنده جایزه بهترین طراحی خودرو شد.
اما او در حال فراهم آوردن زبانی جدید برای طراحی است که به احتمال زیاد در مدل آینده سوناتا تعریف می شود و برای این باید تا سال ۲۰۱۹ صبر کرد.
دونکروولک در این مصاحبه گفت: «من، واقعا در مورد سوناتا بعدی هیجان زده هستم، به این دلیل این خودرو طراحی هیوندای را در مسیر تازه‌ای می‌اندازد. به‌نظر من این برای برند هیوندای، در حال حاضر، این یک گام بزرگ به جلو است. ما تاکنون طراحی آن را متوقف و منجمد نگه‌داشته‌ایم و قرار است یک تغییر بزرگ
رخ بدهد.»
منبع: اخبار خودرو
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک