به گزارش ایران پلاک - شاید این روزها و پس از ماه‌های سختی که پرشیا خودرو از شماره نشدن خودروهای X4 و X3 گذرانده بود، دیگر بخت با این واردکننده یار شده و نه تنها مشکل شماره‌گذاری خودروهای وارده شده به گمرک ساخت آمریکا حل شده بلکه توانسته مجوز واردات چند مدل از جدیدترین محصولات بی ام و را دریافت کند و پس از اخذ مجوز واردات نسل جدید بی ام و سری 5، حال سری 2 در دو نسخه 230 کروک و 220 کوپه مجوز واردات را دریافت کرده است.
بی ام و سری 2 سال گذشته در دو مدل کوپه و کروک و در نسخه‌های 228 و 220 وارد شد اما با توجه به تغییر کدبندی بی ام و، دیگر مجالی برای واردات این خودروها وجود نداشت و پرشیا خودرو مجبور شد مجدد مراحل اخذ مجوز واردات را برای این دو خودرو بگیرد.
بی ام و 230 کروک
حال پس از هر جریانی، به زودی شاهد ورود سری 2 کروک هستیم آن هم با موتور 230 که جزو پیشرانه‌های پرقدرت 4 سیلندری بی ام و محسوب می‌شود. تا اخذ مجوز واردات مدل سری 4 کروک، باید سری 2 کروک را تنها و البته کوچک‌ترین خودروی کروک ایران در كنار پورشه باكستر بدانیم. سگمنتی که تقریباً هیچ شرکتی به آن توجهی ندارد و اکثراً به جای کامل کردن سبد محصولاتشان، به دنبال واردات خودروهای پرفروش‌تر و روتین بازار هستند وگرنه شرکت‌هایی چون رنو و یا لکسوس کروک‌هایی دارند که هم‌اکنون می‌توانند در بازار ایران نیز عرضه شوند و یا حتی کوپه‌های جذابی چون تویوتا GT86 که با وجود بازار متفاوت و طرفداران خاصی که دارد، متاسفانه دیگر ایرتویا تمایلی به واردات آن ندارد.
بی ام و سری 2 از سال 2013 وارد خط تولید بی ام و شد و به عنوان نسخه‌های کوپه و کروک سری 1 متولد شد. مدلی از نسخه کروک که توانسته مجوز واردات را دریافت کند، به یک پیشرانه 4 سیلندر خطی مجهز است و می‌تواند حداکثر 252 اسب بخار در دور 5200 را تولید کند که تنها کمی از نسخه‌های کد 28 با موتور N20 کنونی بیشتر است. اما گشتاور تولید شده در این موتور همانند خودروهای کنونی بی ام و در بازار ایران حداکثر 350 نیوتن متر است.
منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک