به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو , احسان بهرام غفاری: سه‌شنبه شب، کارمانیا نماینده رسمی برند بی‌وای‌دی چین در کشور میزبان اصحاب رسانه بود که مهمان‌های ویژه‌ای نیز در این ضیافت حضور داشتند؛ بندیگت و همسرش مگ‌دنلا، راکبان تسلای مدل اس که چند وقتی است در کشور ما هستند و گزارش حضور آنها در ایران در شماره‌های پیشین آورده شده است.
هدف از این گردهمایی، تاکید بر انرژی‌های پاک و تست خودروی برقی کارمانیا یعنی e6 توسط بندیگت بود که در بخش دیگری از این مراسم، از تعمیرگاه مخصوص خودروهای هیبرید و برقی شرکت کارمانیا نیز بازدید به‌عمل آمد و برنامه درنهایت با تست e6 و معرفی خودروهای دیگر این شرکت پایان یافت.
اولین اتوبوس تمام‌برقی وارد کشور شد

در ابتدای مراسم، مهندس سالاری، مدیرعامل شرکت کارمانیا در جمع خبرنگاران خودرویی حاضر در این مراسم به اهمیت توجه به وسایل نقلیه پاک اشاره کرد و از ورود مدل e6 به‌عنوان اولین خودروی تمام‌برقی کشور طی یک ماه آینده خبر دادند.

سالاری در صحبت‌هایش به این نکته اشاره کرد که مدتی است دولت به خودروهای برقی و هیبرید توجه ویژه‌ای داشته و کارمانیا نیز به‌عنوان یکی از دارندگان این محصولات در نشست‌های مشترک با دولت، حضور داشته است.
سالاری در ادامه به این مهم اشاره کرد که امروز توسط دولت، این نیاز به تکنولوژی‌های جدید و انرژی‌های پاک دیده شده و دولت برنامه‌هایی برای توسعه این حوزه در نظر داشته است.
همچنین در ادامه به این نکته اشاره شد که مدل تمام برقی e6 که یکی از محصولات برند بی‌وای‌دی چین است و توسط کارمانیا به کشور وارد شده، پلاک آزمایش فنی دریافت کرده و احتمالا تا ماه آینده پلاک ملی را نیز دریافت خواهد کرد.
در ادامه سالاری هدف کارمانیا را در حوزه خودروهای برقی، در فاز اول تجهیز ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی به خودروهای برقی و در فاز دوم معرفی و ارائه این خودروها به مردم عنوان کرد.
در بخش دیگری از این نشست، خبر ورود اولین خودروی تمام‌برقی رنج بلند به کشور اعلام شد که اکنون این اتوبوس در شیراز و سپس به تهران و استان‌های دیگر برای تست‌های منطقه‌ای و آب‌وهوایی اعزام خواهد شد تا با توجه به وضعیت اقلیمی کشور، اتوبوس مذکور تست‌های خود را انجام دهد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه این اتوبوس‌های برقی از نیمه دوم سال به‌طور فراگیر وارد کشور خواهند شد، پاسخ‌گوی سوالات خبرنگاران حاضر در نشست شد.
آیا هیبریدی‌‌ها و برقی‌ها مطمئن هستند؟
یکی از خبرنگاران با اشاره به خطرات احتمالی این نوع خودروها هنگام تصادف، این پرسش را مطرح کرد که آیا با نهادهایی مانند آتش‌نشانی درباره معرفی وضعیت خاص این خودروها همکاری‌هایی صورت گرفته است و آیا تکنسین‌های فنی این نوع خودروها در کشور حضور دارند یا خیر؟
در پاسخ سالاری با عنوان این مساله که امروزه خودروهای هیبرید و تمام برقی در تمام دنیا به یکی از ایمن‌ترین و مطمئن‌ترین خودروها مشهورند، به معرفی سیستم‌های ایمنی این نوع خودروها و سیستم‌های هوشمندی که در این خودروها برای چنین مواقعی در نظر گرفته شده است، پرداخت.
در پاسخ به خبرنگار دیگری که درباره عمر باتری‌ها و خودروها پرسیده بود،‌ کارشناس کارمانیا ابراز کرد که عمر باتری خودروهای برقی ۱۰سال بوده و در عموم کشورهای جهان روال به این صورت است که پس از ۱۰ سال، باتری برای مصارف دیگری چون پاوربانک‌های کشاورزی و تولیدی به کار می‌روند و در آنجا مجددا استفاده می‌شود.
در نهایت نشست با پرسش اینکه برند بی‌وای‌دی به چه صورت محصولات خود را گارانتی می‌کند؟ پاسخ داده شد که محصولات بی‌وای‌دی دارای ۵۰۰ هزار کیلومتر گارانتی هستند.
ماجراجویی با تسلا
پس از نشست خبرنگاران، نوبت به معرفی بندیگت به خبرنگاران شد تا از سفر خود با خودروی تسلا و سفرش به ایران بگوید. او با اشاره به اینکه این سفر از ۵۰ روز پیش آغاز شده است، دلیل سفر خود به کشورهای مختلف با خودروی تسلا را در ابتدا ماجراجویی و سپس بسط به مسائل محیط‌زیستی و معرفی خودروهای برقی به مردم عنوان کرد.
سپس از این مساله ابراز خرسندی کرد که در ایران و در محل شرکت کارمانیا حضور یافته و قرار است یکی از محصولات برقی این شرکت را تست کند.
وی در پاسخ به پرسشی درباره نحوه شارژ باتری و محدودیت‌های آن بیان کرد که تا امروز مشکل شارژ کردن در هیچ کشوری وجود نداشته و کشور ایران هم از این قاعده مستثنی نبوده و در استان‌هایی که حضور یافته، مردم برای شارژ خودروی او همکاری کرده‌اند و این مشکل به راحتی رفع شده است.
پرسش دیگری که از او پرسیده شد درباره فرهنگ رانندگی ایرانی‌ها بود که در پاسخ بندیگت به دو مورد اشاره کرد. نخست سرعت سرسام‌آور برخی رانندگان و دوم عدم راهنما زدن اکثر رانندگان ایرانی! ولی در کل مشکلی برای رانندگی در کشور ایران برای او پیش نیامده است و پس از آن از استقبال مردم تشکر کرد.
در پایان گفت‌وگوی خبرنگاران با بندیگت، هدیه‌ای به رسم یادبود از سوی شرکت کارمانیا به وی و همسرش تقدیم و باعث خوشحالی غیر قابل وصفی شد.
بازدید از تعمیرگاه تخصصی خودروهای برقی و هیبرید کارمانیا
پس از ضیافت افطار که با حضور مدیران و مسئولان شرکت کارمانیا،‌ اصحاب رسانه و بندیگت و همسرش صورت گرفت، قرار شد خبرنگاران از تعمیرگاه تخصصی خودروهای برقی و هیبرید واقع در دفتر اصلی کارمانیا دیدن کنند. محوطه در نظر گرفته شده با رعایت تمام استانداردهای لازم تعبیه و طراحی شده بود که ظرفیت پذیرش حدود ۱۵ خودروی برقی یا هیبرید را در طول یک شیفت کاری دارد.
البته ذکر این نکته ضروری است که خودروهای برقی در سراسر جهان نیازی به تعمیرات ندارند و تنها بازدیدهای سالانه برای آنها در نظر گرفته می‌شود که زمان زیادی از مالک خودرو نمی‌گیرد اما در صورت تصادف یا موارد اینچنینی این تعمیرگاه قابلیت تعمیر این نوع خودروها را به‌صورت کامل دارد و از کارشناسان چینی و ایرانی آموزش‌دیده بهره می‌برد.
در نهایت بازدید از تعمیرگاه تخصصی با مقایسه تسلا و مدل e6 توسط خبرنگاران پایان پذیرفت و بندیگت آماده تست خودروی تمام‌برقی بی‌وای‌دی شد. پس از رانندگی با این خودرو نظر وی کاملا مثبت بود و این خودرو را یکی از محصولات خوب عنوان کرد.
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک