به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو ،یکی از قدیمی‌ترین خودروسازان دنیا ابرخودرویی تولید کرده است که بیش از یک‌هزار اسب‌بخار قدرت دارد. مرسدس بنز آلمان در قالب پروژه Mercedes-AMG Project One محصولی خیره‌کننده طراحی کرده که هنوز چند ماه مانده تا رونمایی رسمی در نمایشگاه فرانکفورت، تصویر آن به بیرون درز کرده است. این خودروی ۲.۴ میلیون پوندی با توان موتوری چشمگیر ۱۰۲۰ اسب‌بخار از یک موتور فوق پیشرفته با گنجایش ۱.۶ لیتری بهره می‌برد. جالب اینجاست که سیستم موتوری این خودرو که برگرفته از فناوری‌های فرمول است، از نوع دوگانه‌سوز بوده و نزدیک ۳۳ کیلومتر هم با تکیه بر موتور برقی خود حرکت می کند.
جعبه دنده اتوماتیک ۸ سرعته این خودرو یکی از مهم‌ترین مشخصه‌های فنی آن به‌شمار می‌آید. مهندسان پروژه از ترمزهای تمام گرد سرامیک کربنی
استفاده کرده‌اند.
نکته جالب دیگر این است که از فیبرهای کربنی در چرخ‌ها استفاده شده تا روند خنک‌سازی آنها تسریع شود. گفته می‌شود تایرهای اختصاصی برای این خودرو طراحی می‌شود و به احتمال فراوان، باز هم این شرکت معروف پیرلی است که کار ساخت تایرها را بر عهده می‌گیرد.
در این خودرو نیروی محرکه به هر چهار چرخ منتقل می‌شود که این به معنای کشش بیشتر آن در مقایسه با خودروهای فرمول یک است.
مرسدس ای‌ام‌جی در این باره اعلام کرده که هدف از چنین ابتکاری، افزایش سرعت خودرو در پیچ‌هاست. در واقع ما به دنبال سریع‌ترین شتاب یا حداکثر سرعت بالا نبوده‌ایم بلکه سرعت بالا در پیچ‌ها مدنظرمان بوده است.
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک