به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو ، با وجود اینکه تنها حدود یک هفته از تولد مجدد سری ۸ می‍گذرد اما بی ام و حضور M8 در کنار آن را تایید کرده است. در حالی که سری ۸ کانسپت سواحل دریاچه کومو در ایتالیا به نمایش گذاشته شد، ۴۳۶ مایل بالاتر در پیست نوربرگرینگ آلمان بی ام و مشغول کار بر روی نمونه اولیه M8 میباشد.
هیچ اطلاعات رسمی درباره پیشرانه این خودرو منتشر نشده اما بی ام و تلویحا اظهار کرده است که رقیب اصلی آن مرسدس AMG S63 با قدرت بیش از ۶۰۰ اسب بخار، موتور ۴٫۴ لیتری تویین توربوی V8 و انتقال قدرت به چهار چرخ است که این ویژگی ها در حال حاضر در M5 سدان نیز وجود دارد.
فرانک ون میل، مدیر بخش M پاور بی ام و در اینباره گفته است: «تقویت سری ۸ استاندارد به نسخه پرقدرت تر M بطور موازی در دستور کار قرار دارد. ویژگی های افزوده شده به M8 موجب تقویت DNA سری ۸ خواهد شد تا با خودرویی اسپرت تر، با پویایی، دقت و چابکی بیشتر تولید شود. با وجود این M8 همان تجربه رانندگی آشنای بی ام و را خواهد داشت و تلاش میکنیم خواسته های مشتریان را برآورده سازیم.»
همچنین بی ام و تایید کرده است که عرضه M8 از سال آینده آغاز شده و دارای ویژگی هایی از جمله ترمزهای قوی تر و اگزوزهای اسپرت تر خواهد بود. M8 پایه ای نیز برای تولید نسخه مسابقات لمانز بی ام و با نام M8 GTE خواهد بود.
در خصوص این اتومبیل مسابقه ای نیز جزییات خاصی مطرح نشده اما گفته میشود کار خود را در ژانویه سال آینده با مسابقات دیتونا ۲۴ آغاز خواهد کرد.

----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک