به گزارش ایران پلاک - خودروساز سوئدی ولوو اعلام کرد ساخت خودروهای خود در تأسیسات جدید هند را از سال جاری شروع خواهد کرد.
این تأسیسات مونتاژ جدید در نزدیکی بنگالور در جنوب هند واقع شده و به ساخت خودروهایی با پلتفرم مدولار SPA خواهد پرداخت. اولین خودروی تولیدی نیز مدل XC90 خواهد بود.
این تصمیم نتیجه‌ی درخواست دولت هند برای استارت تولید محلی و یادگیری از تجارب این خودروساز است. دولت هند از ولوو خواسته تا خودروهای خود را با عنوان “ساخته شده در هند” بازاریابی کند.
هاکان ساموئلسن رئیس ولوو گفته است:
من مفتخر اعلام کنم امسال قادر خواهیم بود تا خودروهای ولوو را در هند بسازیم. شروع مونتاژ در هند قدم مهمی برای ولوو است زیرا می‌خواهیم در این بازار رو به رشد سهم زیادتری داشته باشیم و در سال‌های آینده سهم خود از بازار خودروهای لوکس را دو برابر کنیم.
انتظار می‌رود بازار خودروهای لوکس هند در سال‌های آینده رشد سریعی داشته باشد و ولوو بلا حدود 5 درصد سهم این بازار را در دست داشته است و البته می‌خواهد تا سال 2020 این میزان دو برابر شود.
ولوو در سال 2016 بیش از 1400 دستگاه خودرو در هند فروخت که نسبت به سال 2015 رشد 24 درصدی را نشان می‌دهد. رشد فروش سال‌به‌سال این شرکت در 4 ماه اول سال 2017 نیز 35 درصد بیشتر بوده است.
منبع : شهرخبر
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک