به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو ،با افزایش نرخ رشد صنایع مربوط به قطعات خودرو در منطقه آسیا بویژه خاورمیانه، ایجاد و گسترش نمایشگاه‌های مربوط به خدمات پس از خرید و تجهیزات جانبی خودرو مورد توجه دولت‌ها و کمپانی‌های بزرگ این منطقه قرار گرفته که اصطلاحا به آن «اتومکانیکا» گفته می‌شود.
هم اکنون علاوه بر نمایشگاه‌های مشهور جهانی همچون اتومکانیکا فرانکفورت و تایوان، در همسایگی ایران نیز دو نمایشگاه مشهور در استانبول و دبی، در آغاز فصل بهار هر سال برگزار می‌شود که در این میان، اتومکانیکا دبی بزرگترین نمایشگاه تجاری و بین‌المللی خدمات و تجهیزات خودرو در خاورمیانه محسوب می‌شود که تولیدکنندگان خارجی، توزیع کنندگان و خریداران منطقه را در کنار یکدیگر قرار داده است.
با توجه به همین اوصاف، تولیدکنندگان و برندهای مشهور ایرانی نیز چند سالی است حضوری جدی و پررنگ را در این نمایشگاه تجربه می‌کنند که امسال نیز در هفته سوم اردیبهشت‌ماه برگزار شد و مرکز تجارت جهانی دبی شاهد برگزاری نشست‌ها و جلسات متعدد نمایندگان ایران با تولیدکنندگان و کارشناسان مشهور جهان و منطقه بود.
علاوه بر انجمن صنفی واردکنندگان خودرو، مدیران واردکنندگان خودرو شرکت‌های دیگری از ایران نیز در این نمایشگاه حضوری فعال داشتند و در این رویداد حرفه‌ای و موثر در منطقه، به رایزنی با تولیدکنندگان، توزیع کنندگان و عمده فروشان صنعت خودرو و تجهیزات جانبی آن و بازاریابی محصولات با کیفیت ایرانی در آن پرداختند.
با توجه به بازار رو به گسترش تولید، فروش و ارائه خدمات خودروهای خارجی در ایران، بسیاری از فعالان حوزه های قطعات یدکی و خدمات پس از فروش، برندهای معتبر تعمیرات خودرو، شرکت‌های فعال در حوزه مدیریت ناوگان عمومی و علاقمندان به سرمایه گذاری در بخش تولید خودرو، ضمن گفتگو با مدیران انجمن صنفی واردکنندگان خودرو، شرایط حضور در بازار کشورمان را مورد بررسی و تحلیل قرار دادند.
همچنین ۳ تفاهم‌نامه همکاری میان میثم رضایی رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو و نمایندگان کمپانی‌هایی از کشورهای ایتالیا، ژاپن و تایوان به امضا رسید که بر اساس آن، مقرر شده طرف ایرانی نسبت به تهیه مدارک و الزامات مورد نیاز جهت ورود تولیدکنندگان معتبر به بازار کشورمان اهتمام ورزد.
از سوی دیگر با توجه به تاکیدات رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو مبنی بر ضرورت ورود سرمایه گذاران و تولیدکنندگان مطرح و معتبر خارجی به کشور جهت تولید قطعات و خودروهای استاندارد و با کیفیت جهانی، قرار است شرکت‌های همکار و زیرمجموعه‌های کمپانی‌های طرف قرارداد نیز برای حضور جدی‌تر در بازار کشورمان، انجمن صنفی واردکنندگان خودرو را به عنوان مشاور امین خود اعلام و در مذاکرات با مدیران دولتی ایران، این موضوع را رسما مورد تاکید قرار دهند.
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک