به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو ، این تصاویر که در یک وبسایت چینی انتشار یافته نمونه آماده و کاملی از هیوندای ورنای جدید را نشان میدهد. نامی که برند اکسنت در چین با آن به فروش میرسد.
ظاهر ورنا/اکسنت جدید شیک تر از نمونه ای است که اکنون از نسل فعلی در نمایشگاه ها مشاهده میشود. طراحی آن شبیه به کانسپتی است که امسال در نمایشگاه پکن عرضه شد و در الگوی طراحی و خطوط آن ردپای سوناتا و النترا به چشم میخورد.
ذکر این نکته ضروری است که هیوندای، در چین و هند برند ورنا را عرضه میکند که از نظر فنی کاملا شبیه اکنست میباشد. این محصول برای این دو بازار در سال ۲۰۱۵ نیز دستخوش تغییرات ظاهری شده و به سدان بزرگ تر آزرا شباهت پیدا کرد.
اکنون دو احتمال وجود دارد. یکی اینکه اتومبیلی که در این تصاویر مشاهده میشود بعدها تحت نام اکسنت در تمام دنیا به فروش برسد و دوم اینکه این فقط یک به روز رسانی دیگر برای ورنا در بازار چین و هند باشد. تاکتیکی که هیوندای در این زمینه اتخاذ کرده مشابه روشی است که تویوتا نسبت به کرولا به کار میبندد. یعنی حفظ هسته اصلی آن و ایجاد تغییراتی برای بازارهای مختلف.
به گزارش این وبسایت چینی، نسل بعدی ورنا به جز ارتفاع در باقی ابعاد رشد داشته است. اگر این ادعا صحت داشته باشد ابعاد حدودی این خودرو عبارتند از ۴۳۸۰ میلی متر طول، ۱۷۲۸ میلی متر عرض، ۱۴۶۰ میلی متر ارتفاع و ۲۶۰۰ میلی متر فاصله دو محور. یعنی ۵ میلی متر درازتر، ۲۸ میلی متر پهن تر و ۳۰ میلی متر فاصله بیشتر بین دو محور نسبت به نسل فعلی.
به گزارش اخبار خودرو ، نسل جدید ورنا که در چین عرضه خواهد شد از دو موتور بنزینی تنفس طبیعی به حجم های ۱٫۴ لیتری ۱۰۰ اسب بخاری و ۱٫۶ لیتری ۱۲۰ اسب بخاری بهره خواهد گرفت. نسل فعلی ورنا/اکسنت در سال ۲۰۱۰ به بازار معرفی شده و یک نوبت فیس لیفت بر روی آن انجام شده است.

منبع : caradvice
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک