به گزارش ایران پلاک به نقل از اقتصاد نیوز ،بنا به گفته برخی فعالان بازار خودرو با توجه به افزایش قیمت برخی خودروهای ارزان نظیر انواع پراید و متنوع شدن روش فروش این احتمال وجود دارد که متقاضیان به سمت خودروهای قسطی نظیر ۲۰۶ تیپ۲ روی آورده و مالک این خودرو شوند.
این کارشناسان بر این باورند که هنوز در بین خودروهای ساخت داخل، پراید از قدرت نقدشوندگی بالایی برخوردار بوده و دست دوم آن در بازار دارای بیشترین مراجعات مردمی است.
بررسی ها نشان می‌دهد که با توجه به قسطی شدن شرایط فروش خودرو و انعطاف تحویل این کالا، برخی از مشتریان به جای مراجعه به بازار ترجیح می‌دهند از طریق سایت های فروش خودروسازان و تحمل یک دوره چند ماه تاخیر در عدم تحویل خودرو، محصول مورد نظر خود را از خودروسازان دریافت کنند.
در همین رابطه علیرضا پورحسنی، فعال بازار خودرو بر این باور است که خودرو ال۹۰ پارس‌خودرو محبوب‌ترین خودرو موجود در بازار است و میزان مراجعات مردم برای خرید این خودرو بالاست.
به گفته این فعال بازار، در خانواده رنو خودروهایی نظیر ال۹۰ و ساندرو از نقدشوندگی بالا و افت قیمت پایینی برخوردارند. بر این اساس افرادی که خودروهایی همچون کپچر را خریداری می کنند باید مراقب باشند که به هنگام فروش آن ممکن است با مشکل نبود مشتری و افت قیمت شدید مواجه شوند.
با توجه به آغاز موج سفرهای تابستانی این احتمال وجود دارد تا تقاضای موجود در بازار تا اواسط شهریور به طول بینجامد و پس از آن بازار وارد رکود طبیعی پاییز شود.
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک