به گزارش ایران پلاک به نقل از خبر خودرو، عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان ضمن اشاره به مهمترین موانع افت صادرات خودرو گفت : وجود برخی مشکلات ساختاری من جمله مالیات تسعیر ارز و همچنین ایجاد برخی موانع در بازارهای صادراتی از مهمترین مسائلی است که تاثیر منفی بر صادرات خودرو گذاشته است.
محمد رضا نجفی منش در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو افزود : با موافقت دولت و توقف اخذ مالیات از تسعیر ارز حاصل از صادرات و رفع مشکلات موجود در برخی از بازارهای صادراتی بخشی مهمی از این مشکل برطرف می شود.
وی با توجه به انتقاد اخیر وزیر صنعت و معدن از عدم دستیابی به اهداف صادراتی صنعت خودرو گفت : به زودی به منظور بررسی مشکلات و دستیابی به اهداف صادراتی ، کمیته ای تشکیل می شود قطعا با تشکیل این کمیته تا حدود زیادی روند صادرات خودرو توسعه خواهد یافت.
وی با اشاره به تاکید وزیر صنعت و تشکیل کمیته ای در خصوص بررسی موانع صادرات اظهار داشت : خوشبختانه ابراز لازم برای ایجاد این کمیته پیش بینی گردیده اما ضرورت دارد تا این مساله تقویت شود.
عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان همچنین عرضه خودروهای جدید را در تقویت بازار صادرات خودرو موثر دانست و خاطر نشان کرد : در حال حاضر علاوه بر صادرات خودروهای قدیمی ، بخشی از نیز به صادرات خودروهای جدید اختصاص دارد که با توجه به عدم عرضه خودروهای جدید این مسئله نیازمند سرعت بخشیدن و تقویت در این زمینه است.
نجفی منش تصریح کرد : باید مجموعه ای از برنامه ها و سیاست ها تدوین شود تا جایگاه صادراتی ایران تقویت شود.
وی همچنین با اشاره به نقش جوایز صادراتی در توسعه صادرات خودرو اظهار داشت : جوایز صادراتی قطعا یکی از موارد مهم در تقویت صادرات است که خوشبختانه آیین نامه آن تدوین شد و به زودی عملیاتی خواهد شد.
وی تاکید کرد : قطعا رفع موانع صادرات می تواند کمک موثری به رشد صادرات خودرو نماید.
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک