به گزارش ایران پلاک به نقل از خبر خودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر روند رو به رشد خدمات پس از فروش خودروسازان گفت : با اجرای برجام و امکان تامین و عرضه به موقع قطعات اصلی در کشور خوشبختانه کیفیت خدمات پس از فروش خودروسازان رشد نسبتا مناسبی را داشته است.
غلام محمد زارعی در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو افزود : تا پیش از رفع تحریم ها، ورود قطعات بی کیفیت و عمدتا چینی بر ارائه خدمات پس از فروش خودروسازان و کیفیت در این بخش تاثیر گذاشته بود که با لغو تحریم ها و دسترسی شرکت های تامین کننده قطعات یدکی به قطعات اصلی به نظر می رسد کیفیت خدمات رشد خوبی داشته است.
وی با اشاره به اینکه یکی از شاخصه های مهم در کسب رضایتمندی مصرف کنندگان داخلی ، خدمات مطلوب پس از فروش است ، تصریح کرد : دسترسی به موقع خدمات و پذیرش مسئولیت از سوی مراکز خدمات پس از فروش قطعا می تواند در کسب رضایت بیشتر مشتریان داخلی نقش موثری داشته باشد.
وی افزود : هر چند تامین قطعات اصلی در ارائه خدمات بهتر موثر است اما برای کسب رضایتمندی مشتریان علاوه بر استفاده از قطعات اصلی ، ارائه به موقع خدمات نیز نقش مهمی دارد که طبعا این مساله نیز مستلزم مدیریت بهتر در مراکز خدمات پس از فروش است تا نتیجه مطلوبی در این بخش حاصل شود.
نماینده بویر احمد و دنا در مجلس دهم همچنین به ارتقاء نسبی ارائه خدمات پس از فروش خودروسازان در ماههای اخیر پرداخت و اظهار داشت : البته همچنان تا دستیابی به سطح مطلوبی از رضایتمندی مصرف کنندگان از خدمات پس از فروش، راه زیادی باقی است.
زارعی تصریح کرد : در صورت ادامه روند کیفی خدمات پس از فروش و از سویی تلاش شرکتها در تولید و عرضه محصولات با کیفیت تر ، مسلما شاهد توجه بیشتر مصرف کنندگان به خودروهای داخلی و رشد تقاضا و فروش خودورسازان خواهیم بود.
وی گفت : هر چند گزینه مهم در ارائه خدمات مطلوب ،وجود قطعات با کیفیت و اصلی است اما قطعا رضایتمندی مشتریان تحقق نخواهد یافت مگر آنکه شاهد ارائه خدمات مناسب از سوی مراکز خدمات پس از فروش خودروسازان باشیم.
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک