به گزارش ایران پلاک - مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از انعقاد قرارداد و تفاهمنامه کنسرسیوم میان پنج نهاد ایرانی و پنج شرکت معتبر جهانی در حوزه طراحی و تولید خودرو به ارزش هزار میلیارد تومان در هفته آینده خبر داد و اظهار کرد:‌ با اجرای این قرارداد طراحی دو پلت‌فرم و عرضه ۲۳ محصول در ۱۰ سال آینده اجرایی خواهد شد.
هاشم یکه‌زارع در مراسم آغاز تولید انبوه دنا پلاس و پژو ۲۰۰۸ که با حضور رییس‌جمهوری برگزار شد، خاطرنشان کرد: در این کنسرسیوم قطعه‌سازان ایرانی از همان ابتدا در فرآیند طراحی و تولید حضور خواهند داشت و تولید محصولات جدید براساس این قرارداد، به مرور زمان تا ۷۰ درصد داخلی‌سازی صورت خواهد گرفت.
وی زمان تولید اولین محصول این قرارداد را دو سال و نیم آینده اعلام و ادامه داد: علاوه بر تولید خودروی هیبریدی و برقی با همکاری دانشگاه صنعتی شریف و امیرکبیر، ۵۰ درصد از تولیدات صادر خواهد شد.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو بر استفاده از توان و نیروی نخبگان دانش‌آموخته تاکید و اظهار کرد: با اجرای این قرارداد دانش و فن‌آوری طراحی و تولید خودرو به صورت کامل به کشور منتقل و بومی‌سازی خواهد شد.
وی ایجاد شرکت جوینت‌ونچر با شرکت بنز را از دیگر مشارکتهای بین‌المللی ایران خودرو عنوان و خاطرنشان کرد:‌ خروج خودروهای قدیمی نیز که امر مهمی است به تدریج صورت خواهد گرفت.
یکه‌زارع در ادامه با اشاره به تعطیلی برخی قطعه‌سازان همزمان با تحریم‌های بین المللی، گفت: در سال ۱۳۹۲ بیش از بیست هزار نفر از کارگران قطعه‌سازی بیکار شده بودند که با سیاستهای دولت تدبیر و امید به کار بازگشتند و در حال حاضر در روزهای تعطیل هم فعال هستند.
وی تولید تجاری پژو ۲۰۰۸ را اولین ثمره برجام دانست و ادامه داد: با اجرای قرارداد پژو، شرکت مشترک ایکاپ با سرمایه‌گذاری ۵۰-۵۰ تاسیس و اولین محصول مشترک نیز امروز به تولید رسید.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو اظهار کرد: تولید انبوه محصول دنا پلاس نیز که طراحی آن از سال ۱۳۹۴ کلید خورده بود امروز آغاز شد.‌ پیش فروش این محصول از فردا آغاز شده و پیش فروش پژو ۲۰۰۸ نیز به زودی انجام خواهد شد
منبع : ایسنا
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک