به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو ، موتور جدید پورشه قرار است در کارخانه ای در شهر اشتوتگارت آلمان تولید شود و از آن برای آئودی A8 و بنتلی مولسان استفاده شود. البته این موتور برای نسل جدید پانامرا ساخته شده و ابتدا در پانامرای جدید بکار گرفته خواهد شد. این موتور جدید از نوع تویین توربو و دارای ۸ سیلندر با حجم ۴ لیتر می باشد.
سیستم تویین توربوی جدید قادر خواهد بود برای موتور ۴ لیتری پورشه پانامرا قدرتی معادل ۴۵۲ اسب بخار را در ۶۰۰۰ هزار دور در دقیقه تولید کند. این سیستم در دور های پایین هم عملکرد خوبی دارد بطوری که در ۳۰۰۰ دور بر دقیقه میتواند ۳۵۵ اسب بخار قدرت تولید کند. علاوه بر آن طراحی V Hot که توربو شارژ را میان سرسیلندر آلومینیومی موتور قرار می دهد باعث می شود موتور فضای کمتری را اشغال کند.
پورشه ادعا دارد که پانامرای جدید می تواند در مدت ۳٫۸ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد. موتور مورد بحث، در مواقعی که فشار برروی آن کم باشد از چهار سیلندر خود استفاده می کند و همین قابلیت باعث کاهش ۳۰ درصدی مصرف سوخت موتور تازه پانامرا شده است.
همچنین این موتور جدید بگونه ای طراحی شده است که می تواند بصورت ترکیبی یا همان هیبرید بکار گرفته شود. پورشه برای ساخت مجموعه موتور جدید مبلغی در حدود ۸۸٫۶ میلیون دلار سرمایه گذاری کرده است و قرار است کارخانه تولید این موتور جدید با ۴۰۰ نفر نیروی انسانی روزانه ۲۰۰ دستگاه موتور خودرو تولید کند. هچنین تولید موتور تمام الکتریکی برای خودرو های اسپرتی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک