به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو ، دومین مدل از سه محصول تمام الکتریکی که آئودی قرار است پیش از پایان دهه جاری میلادی به تولید برساند در نمایشگاه شانگهای در معرض دید عموم قرار گرفت.
آئودی ای-ترون اسپرتبک یک اس یو وی کوپه می‌باشد که باید آن را نسخه تولیدی کانسپت ای-ترون کوآترو نامید که با فرم خاص چراغ های LED خود تا سال ۲۰۱۹ در نمایندگی های خودروساز آلمانی عرضه خواهد شد.
این شاسی بلند فعلا از پلتفرم مشترکی با Q7 استفاده خواهد کرد که همان MLB بوده و پلتفرم MEB گروه فولکس واگن که مختص اتومبیل های الکتریکی توسعه داده شده است از سال ۲۰۲۰ وارد چرخه تولید خواهد شد.
در زیر پوسته خوش تراش این آئودی سه موتور الکتریکی قرار دارد؛ دو موتور در عقب و یک موتور در جلو که مجموعا ۴۲۹ اسب بخار قدرت و رقم قابل توجه ۸۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید خواهند کرد. آئودی ادعا کرده است شتاب صفر تا صد اسپرتبک ۴٫۵ ثانیه می‌باشد.
در ای-ترون اسپرتبک از باتری های لیتیوم یون با ظرفیت ۹۵ کیلووات ساعت استفاده شده که با شارژ کامل می‌توانند شرایط پیمایش ۳۱۰ مایل را فراهم نمایند.
این اتومبیل در حالت عادی دیفرانسیل جلو بوده و در شرایط لازم برای کشش بیشتر قدرت به چهار چرخ انتقال خواهد یافت. همانند دیگر اس یو وی الکتریکی گروه فولکس واگن که در نمایشگاه شانگهای رونمایی شد، یعنی آی.دی. کراز این آئودی برقی نیز در حالت شارژ سریع ظرف ۳۰ دقیقه به ۸۰ درصد ظرفیت کامل باتری خواهد رسید.
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک