به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو ، خودروساز فرانسوی مدل کاملا جدید C5 ایرکراس را به عنوان یک اس یو وی تمام عیار در نمایشگاه شانگهای چین در معرض دید عموم قرار داد.
این اتومبیل از کانسپت ایرکراس الهام گرفته است که در همین نمایشگاه و در سال ۲۰۱۵ معرفی شده بود. C5 ایرکراس همانند پژو ۳۰۰۸، DS کراسبک و در آینده نزدیک اپل گراندلند از پلتفرم EMP2 گروه پژو سیتروئن استفاده خواهد کرد.
ایرکراس از همان طراحی آشنای محصولات سیتروئن در سالهای اخیر بهره‌مند می‌باشد و فرم جدید ستون C، استفاده از رنگ های متنوع در طراحی و پوشش پلاستیکی که دور تا دور خودرو را در بر گرفته از جمله نکات قابل ذکر در طراحی بیرونی می‌باشد.
با فاصله بین دو محور ۲۷۳۰ میلمیتر سیتروئن وعده داده است که ایرکراس یکی از بهترین اتومبیل از نظر جاداری در کلاس خود به ویژه در ردیف عقب صندلی ها باشد.در طراحی داخلی نیز ویژگی های کانسپت ایرکراس ۲۰۱۵ به چشم می‌خورد که از آن جمله باید به نمایشگر لمسی ۸ اینچی در کنسول وسط و مانیتور ۱۲٫۳ اینچی در پشت فرمان اشاره کرد.\
برای C5 ایرکراس می‌توان یکی از دو موتور بنزینی ۱٫۶ لیتری ۱۶۵ اسب بخاری یا ۲ لیتری ۲۰۰ اسب بخاری را سفارش داد که هر دو با گیربکس ۶ دنده اتوماتیک عرضه خواهند شد.
در مجهزترین مدل با پیشرانه هیبریدی که شامل دو موتور الکتریکی می‌شود قدرت این اس یو وی به ۳۰۰ اسب بخار خواهد رسید و پیشرانه برقی به تنهایی قادر به پیمایش ۳۷ مایل خواهد بود.
محصول جدید سیتروئن از نیمه دوم سال ۲۰۱۸ و با قیمت تقریبی ۲۰ هزار پوند به بازار عرضه خواهد شد.
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک