به نظر می‍رسد پس از کش و قوس های فراوان اپل به صنعت خودرو ملحق خواهد شد. واضح ترین نشانه برای این امر کسب مجوز غول فناوری جهان برای آزمایشات مربوط به اتومبیل های خودران در کالیفرنیا می‍باشد.
به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو ، اکنون نام اپل در کنار ۲۹ شرکت دیگری که مجوزهای مشابهی در این خصوص دریافت کرده اند در وبسایت اداره حمل و نقل کالیفرنیا به ثبت رسیده است.
البته در این مرحله هنوز مشخص نیست اپل قصد آزمایش اتومبیل خودران ساخت خود را دارد یا صرفا درصدد تست فناوری های مربوطه می‍باشد.
مدتی پیش شایعاتی در خصوص تولید اتومبیل خودران توسط اپل تحت پروژه ای به نام تیتان منتشر شد که در آن اشاره به تحقیقات این شرکت برای توسعه بستر نرم افزاری رانندگی خودکار نیز شده بود.
فارغ از این شایعات ورود اپل به این حوزه جدی است. استیو کنر، از مدیران اپل در نوامبر گذشته در نامه ای دولت آمریکا از ایجاد محدودیت در مسیر توسعه فناوری خودران برحذر داشته بود.
وی در این نامه اشاره کرده بود: «شرکت متبوعش سرمایه گذاری وسیعی در حوزه ماشین های اتوماتیک انجام داده است و از ظرفیت های این فناوری در حوزه های مختلف از جمله حمل و نقل شگفت زده شده است.»
نشانه دیگری که حاکی از ورود اپل به جمع مدعیان توسعه فناوری خودران می‍باشد انتشار خبر همکاری این شرکت و بوش آلمان است. شرکت بوش جزو معتبرترین شرکت های تولیدکننده حسگرهای مرتبط با خودکارسازی فعالیت ها نه فقط در عرصه خودرو بلکه در کلیه بسترهای الکترونیکی است.
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک